Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Számlakivonatnál lehet ilyen?

Számlakivonatnál lehet ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy OTP számlaszámra valaki pénzt utal VAGY pénzt befizet pl. 50000Ft-ot akkor előfordulhat-e olyan hogy a számlaszámhoz tartozó számlakivonaton ez az utalás vagy befizetés csak pl. 5 nappal később lesz látható mint amikor valójában megtörtént a pénzmozgás? Van ennek valami időkorlátja ami még megengedett az utalás vagy befizetés és a számlakivonaton való megjelenés között? Pl. Nekem édesapám átutal vagy befizet a számlaszámomra 50 ezer forintot 2023.12.01-én a pénz meg is jött, viszont a 12 havi (decemberi) számlakivonatomon 2023.12.10-én van feltüntetve ez a pénzmozgás. Előfordulhat-e ekkor csúszás lehet akár 2-3 hét csúszás is ilyen esetekben? Vagy pl. ha a hónap utolsó napján utalnak nekem akkor előfordulhat-e hogy az az utalás csak a következő havi számlakivonaton lesz feltüntetve?Köszönöm előre is a válaszokat.

2023. nov. 20. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Te valami idoutazo vagy? November van.


Amugy ha beleesnek bankszuneti napok pl hetvege akkor nehany nap eltelhet a konyvelesig. De a penz azonnal hasznalhato amugy.

2023. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pár nap eltelhet a könyvelésig, több hét nem.
2023. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hintalow ***** válasza:

Nem nagyon kène, az utalások azonnaliak, ès a befizetès is az kène hogy legyen.

Ha van valami belső banki gebasz, akkor előfordulhat, hogy utólag belenyúlnak valamibe, ám azt jellemzően visszakönyvelik adott dátumra, hogy nem legyen belőle fèlreèrtès.

Akkor amikor megkaptad a pènzt nem is látszott, csak pár nap múlva? (Vagy esetleg nincs semmi online hozzáfèrèsed a számlához, csak a havi számlakivonatból tájèkozódsz?)

Egy kèrdèst/indokolt esetben panaszt megèrhet felèjük, mert nagyon nem ìgy kène működniük, ám az is hozzátartozik, hogy átláthatóság/nyomonkövethetősèg tekintetèben az otp kb a lista legalján van a pènzintèzetek között.

2023. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A penz a befizeteskor azonnal hasznalhato, de a konyvelese csak banki nyitvatartasinido alatt tortenik. Tehat ha pentek este fizet be valaki a szamlajar akkor a penz hasznalhato de a konyveles legkorabban hetfon lesz.
2023. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat. Igen az a helyzet, hogy jelenleg nincs hozzáférésem interneten keresztül a bankszámlámhoz, tehát nincs OTP internetbankom.Viszont amikor vége lesz az évnek szeretnék egy teljesen hiteles és megbízható összegzést minden fajta pénzmozgásról a bankszámlámon a 2023.01.01.-2023.12.31. közötti időszakról. Olvastam róla, hogy van arra lehetőség, hogy az OTP bankban kinyomtatják az egész éves bankszámlakivonatot mind a 12 hónapról. Szerintetek ez a megoldás mennyire lenne pontos és megbízható? Arra gondoltam, hogy pl. 2024 január közepe környékén kérnék egy ilyen teljes éves számlakivonatot a 2023-as év 12 hónapjáról. Viszont ugye könyvelés szempontjából ha belegondolok ez sem 100%-os mert ha pl. nekem 2023.12.31.-én utal valaki az pont vasárnapra esik ez ugye nem munkanap utána pedig jön 2024.01.01. hétfő az sem munkanap, úgyhogy a 2023.12.31.-i utalás legkorábban 2024.01.02.-én kerül könyvelésre ami már a 2024 januári számlakivonaton lesz rajt miközben a pénz már 2023.12.31-én rajt volt a számlámon, de könyvelve csak a jövő év januári számlakivonaton lesz. Ezért ha jól belegondol az ember akkor ha a teljes 2023-as évről akarok egy 100%-os megbízhatóságú számlakivonatot akkor a 2024 januári számlakivonat is kell a fent említett példa miatt. ti mit gondoltok erről? Olvasom, hogy van ez az ÚJ INTERNETBANK nevű szolgáltatás az OTP-nél itt is meg lehet nézni a számlakivonatokat, ez szerintetek mennyire pontos vajon itt is lehetnek ilyen elcsúszások a könyveléseknél vagy ez megbízhatóbb mintha bemennék egy OTP bankba és kérném, hogy nyomtassák ki ez egész 2023-as év számlakivonatát?
2023. nov. 22. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Te valami elmebeteg vagy? Mit szamit hogy valaki 31en utal es csak 2.an lesz lekonyvelve? Megall a Fold?

Amugy amit kerni akarsz jo sok penzedbe fog kerulni. Ne gondold hogy ingyen kinyomtatjak azt amit magad is meg tudnal tenni az otpdirektben?

2023. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a bankszámlakivonatod a pontos, azon minden pénzmozgás rajta van, természetesen a könyvelési dátum alapján. A netbankban magad is letöltheted és kinyomtathatod a kivonatot.

Az, hogy egy-két tétel esetleg átcsúszik januárra nem tudom, miért szempont. Kettős könyvelést vezető vállalkozó vagy, vagy mi?


Ha csak a saját költségvetésedet akarod vezetni, arra millió app létezik.

2023. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!