Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha osszesen van premium allam...

Ha osszesen van premium allam papirokban 15 millio ft-om, akkor 18 %-ot fizet nekem jovore az allam?

Figyelt kérdés

Legutoljara most oktober elejen vasaroltam 700ezerert allampapirt, elotte pedig 3 havonta vettem hasonlo osszegueket (tobbert, kevesebbert) 3 evig.

Akkor jo kamatokra szamithatok jovore?


nov. 28. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

A névérték után fizetik a kamatot. A felületen vagy appban meg tudod nézni miből mennyid van.


2033/I 2024. január 20-án fizeti a névérték 6,91%-át.

2025. január 20-i kamat még pontosan nem ismert valahol 18% környékén lesz.

nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Jovore az allam az idei inflacio felett az adott sorozat kamatptemiumaval tobbet fizet az allam.
nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:
43%

"akkor 18 %-ot fizet nekem jovore az allam?"

Nem jövőre. Mert az még csak 2024 lesz. Akkor még csak kezdődik a 18%-os kamatozás.

Majd a 2025-beli kamatfizetésnél jön a 18%. (Vagy 19%, amelyikre 1% feletti a kamatprémium.)

nov. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
12%
Na a hülyék végleg ellepték ezt a csoportot, a teljesen tényszerű 1-es válaszomat lehúzták, kár, hogy ennyire lezüllött az oktatás, hogy már egy 3 soros választ se képesek értelmezni.
nov. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!