Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy végrehajtás alatt...

Van egy végrehajtás alatt álló tartozásom. Személyi hitelhez kapcsolódó hitelkártya tartozás. 280ezer ft, de már a dupláját vissza fizettem legalább. A személyi hitel 450 ezer volt. Abba legalább az évek alatt bele fizettem 1,2milliót Többi lentebb?

Figyelt kérdés
Mindig csak a fenyegetés, hogy fizessek vagy inkasszó, jövedelem letiltás stb...Így is volt ,hogy fizettem,mind idáig mert elegem lett. Egyezkedni nem lehet velük. Csak fizessek. Itt jön az érdekesség. Le kértem a khr listát és nem szerepelek rajta. A végrehajtó le akarta foglalni a gépjárművem arról meg is kaptam a jegyzőkönyvet, de utána azt is ,hogy vissza vonják. Arra hivatkozva,hogy a személyi adataim nem egyeznek a végrehajtási lapon szereplővel. Valóban 1985 helyett 1923 szerepel. Valaki látott már ilyet? Ja a végrehajtó azt mondta,hogy nem behajtható a tartozás. Ilyen létezik? Most már pontot szeretnék tenni a végére. Aki ért az ilyen ügyekhez, mire számíthatok ha ügyvédhez fordulok? Van esélyem,hogy pontot tegyünk a végére és jól jöjjek ki belőle?

#végrehajtási lap #Nem egyezik a születési dátum
nov. 29. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen létezik?2

Létezik.

Valószínűleg elévült akkor.

Kellene tudni, pontosan kinek tartoztál eredetileg, mennyivel, mért nem fizetted, mennyi ideig és MIKOR nem fizetted, és ő hogyan és mikor próbálta behajtani, milyen felszólításokat küldött és mikor.

nov. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bonyolult a dolog.Cetelemes hitel. 2007-ben vettük fel,közben voltak más hiteleink is ,svajci frank alapú stb...mérlegelni kellett,hogy mit fizessünk,hogy ne vigyék el a házunkat. A cetelemes hitel mellett döntöttem, hogy húzzuk amíg bírjuk és ha rendeződik a lakashitel is,tudjuk fizetjük. 2019-re rendeződött minden helyzet és felkerestem a követeléskezelőt. Akik a 12 év alatt igazából 1-1 levelet küldtek ,de nem vagyok büszke, sajnos nem emlékszem. 2019 év elején hívtam őket és ők nem találtak a rendszerben. Illetve azt mondta a hölgy, hogy valami nem jó mert 1923-ban szulettem-e valóban?Mondta,hogy nem tud mit tenni ,de vissza fognak hívni ha tisztázták. Hetekig vártam és semmi. Újra hívtam őket és akkor mondták,hogy kezdjem el fizetni egy szamlaszamra. Úgy is volt,azóta is fizetgetem mert azóta nem hagynak békén. A hozzá tartozó hitelkártya tartozast adták át egy önálló bírósági vegrehajtonak. Igazából most ezzel van a nagyobb gondom. Volt gépkocsi foglalás kiadva,letiltás,de mindent vissza vontak és ezekről jegyzőkönyvet is kaptam. A végrehajtónál a hölgy azt mondta, hogy nem behajtható a tartozás. Ennek ellenére a követeléskezelő most fenyeget,hogy fizessek egy összegben. Egyszerűen már nem értek semmit,nem tudom kihez tudnék fordulni.Idáig azért nem kerestem ez ügyben ügyvédet mert tényleg annyira bonyolult és tök ciki,hogy ilyen régi tartozás.
nov. 30. 00:56
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a lényeg,ezeknek ellenére, hogy 2019 -től fizetek ,nem csökkent a tőke ,a kamatok csak nőnek. Átlagban 20-30 ezret fizetgettem és lassan 5 év alatt semmi nem csökken csak nő.
nov. 30. 01:02
 4/8 A kérdező kommentje:
Én már arra gondolok, hogy 2019-re el évült volna? Ilyen esetben akkor az gáz,hogy én kezdtem el őket keresni? Valahogy ki lehet ebből mászni? :(
nov. 30. 01:04
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Egy dolog biztosnak látszik:

ki kell fizetned a tartozásodat.


Jó volna tisztán látni, hogy mennyi is ez. Utána megállapodni valamekkora kamat elengedésről. Erre lehet lehetőség. Ha van egy kialkudott összeged, kifizeted és kész is vagy.


Ha nincs pénzed, akkor persze más a helyzet, akkor ez el fog kísérni még sok éven keresztül...

Elévülés pedig nem játszik, hiszen most is fizetsz, tehát elismert aktív tartozásod van.

nov. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Itt igazából az látszik, hogy halvány lila fogalmad sincs a pénzügyekről, felvettél valami uzsora hitelt, azt annak a kamatját görgeted magad előtt, nyilván az sose fog így elfogyni.


Igazából amit tehetsz az az, hogy egy összegbe kifizeted az egészet, bár aligha lenne értelme magyarázni neked erről. Ha van suskád akkor menj be hozzájuk ügyintéző majd elmond mindent.

nov. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az "építő jellegű" kommentet. Igazából tapasztalatokat várok, nem pedig "fejmosást" vagy ítélkezést. További szép napot és kívánom,hogy Ön soha ne kerüljön ilyen vagy hasonló helyzetbe!
nov. 30. 12:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a hatos jó tanácsot adott.

Kifizeted és kész.

Ha nem tudod kifizetni, akkor marad a szívás...

nov. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!