Ezeket a banki adatokat megadva tudnak tőlem lopni?

Figyelt kérdés

Sajnos rendeltem a "mikroelektronik.hu" nevű oldalról, később jöttem rá hogy csalók.

Már lassan 2 hete kérem őket, hogy küldjék vissza a befizetett összeget különben a fogyasztóvédelemhez fordulok. Korábban a bankszámlaszámomat, nevemet illetve a rendelés adatait megadtam.


Ma visszaírtak, hogy nemzetközi utaláshoz a következőre is szükségük van:

"Kérem küldje el a nemzetközi utaláshoz szükséges:


Bank nevét:

Bank címet: (ez amúgy mi)

IBAN számot:

SWIFT számot:

"


Ezeket már nem szívesen adnám meg, azért kérdezem, ezek tudatában tudnak pénzt lopni? (Persze tudom, rendelés alapján is vissza kellett volna tudniuk küldeni a megfizetett összeget)


Köszönöm a válaszokat!



nov. 30. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezzel nem. A fizetéshez használt adataiddal tudnak.


Ezek amúgy a bankszámlaszámodból mind kiolvashatóak, ha valaki ért hozzá. (Nyilván én sem állnék neki kibogozni mondjuk egy lengyel bankszámla esetén, hogy hogyan osztják ki bankonként a számlaszámokat vagy állnék neki lengyel iban kalkulátort keresni).

nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mit értesz az alatt, hogy "fizetéshez használt adataimmal".

A bankkártyán lévő adatokra gondolsz?

nov. 30. 18:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha nem biztonságos felületen fizettél és leszedték a cvc kódodat, akkor azzal vissza tudnak élni. De a fenti adatokkal szerintem nem.
nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm!

Elvileg ezt a rendszert használják: Bankkártya (via Stripe)

nov. 30. 20:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek teljesen altalanos banki adatok amit kernek. Ezeket megadhatod semmit nem tud kezdeni vele.

Az iban az a nemzetkozi formatumu bankszamlaszam(+4karakter)

A bank cime eleg egyertelmuen a szamlavezeto bankod kozponti fiokjanak a cime. De beirhatod azt a cimet is ahol nyitottad. Nincs jelentosege.

A swift kod a banki azonosito, bankonkent elter.


A stripe meg egy biztonsagos szolgaltato, olyan mint a simple. Onnan kartyaadat nem kerul a szolgaltatohoz.


Egyaltalan nem tunnek kamunak.

dec. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Az általuk kért adatokat ne add meg, amiket eddig megadtál, aztal nem tudnak lopn
dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17%
i.
dec. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az altaluk kert adatokkal, iban, swift stb nem lehet lopni. Semmit nem tudnak vele kezdeni.
dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!