Van egy haverom, aki azt mondja, hogy rossz dolog, hogy a bank alacsony kamatot fizet a megtakarítási számlákra, miközben amikor hitelt ad, akkor magasabb kamatot kell a hitelfelvevőnek kifizetni. Így extraprofithoz jut a bank. Vajon igaza van-e?

Figyelt kérdés

Azt is mondta, ha ez ellen fel merne szólalni, akkor pár nap múlva halott lenne. Meg olyat is mondott, hogy nem kéne a bankoknak utalási költséget felszámolni, mert a pénzt számítógépek küldik csak.

Meg azzal, hogy nem készpénzzel fizetünk, a bankok hatalomhoz jutnak, nem szabadna hagyni, hogy növekedjen a kézpénzfizetés lehetősége.



dec. 10. 20:15
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
93%
Ti valami kisegítő iskolába jártok?
dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
91%
A haverod valószínűleg a Csepeli III. számú talponálló italkimérésben tanult "közgazdaságtant".
dec. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
60%

"rossz dolog, hogy a bank alacsony kamatot fizet a megtakarítási számlákra, miközben amikor hitelt ad, akkor magasabb kamatot kell a hitelfelvevőnek kifizetni"



Az egész világ így működik, amikor megvásárolsz egy liter tejet a boltban, a bolt akkor is több pénzt kér el tőled, mint amennyit ő fizetett ki a tejért,

dec. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
57%

Az első megállapítás igaz. A hitelkamatok általában magasabbak mint a betéti kamatok. Ha ez nem így van az arbitrázslehetőséget teremt, ami előbb-utóbb megszünteti önmagát. A bankoknak valóban haszna származik a betéti és hitelkamatok különbségéből, de nem csak a bankoknak hanem azoknak a befektetőknek is, akik forrást biztosítanak a hitelezéshez, azaz különböző kötvényeket, jelzálogleveleket, befektetési jegyeket vesznek befektetésként. A bank velük osztozik a hasznon. Hogy mi számít sima profitnak és extra profitnak az politikai kérdés.


Szerintem felszólalni nyugodtan felszólalhat ez ellen, senki nem fog foglalkozni vele.


Az is igaz, hogy a pénzt számítógépek küldik, de azoknak a fenntartása is pénzbe kerül. Kellenek a számítógépek, kellenek a programozók stb. Azzal viszont egyetértek, hogy egyes bankok pofátlanul magas jutalékokat számolnak fel az utalások és az egyéb tranzakciók után.


A készpénzes fizetés lehetőségét szerintem is fenn kell tartani. Ha csak kártyával lehetne fizetni, akkor szinte minden filléred útja lekövethető lenne a "nagy testvér" számára, jelentse ez akár a bankodat, a kártyatársaságokat, vagy az államot. A kártyás tranzakciók alapján akár az is visszakereshető, hogy mikor hol mit vettél. Már most is van olyan aki például azért nem kap hitelt mert korábban szerencsejátékozott, és kártyával fizetett érte amit látott a bank. Ezt tovább lehet gondolni az élet más területeire is. Ha a számládat bármely okból zárolják, vagy csak egyszerűen összeomlik a rendszer, akkor készpénz nélkül meg vagy lőve.

dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Én 35 éves vagyok, haverom 45, nem értek egyet vele mindenben. Nekem csak gimis érettségim+OKJ-m van.


Közgazdasággal szoktam foglalkozni, olvastam a Nordhaus könyvet.


Amúgy ha valami bank pofátlanul magas jutaléki díjat számol fel, akkor a piaci verseny a megoldás, át kell menni olyan bankhoz, ami nem számol fel annyit.


A készpénz megtartása jó dolog, tegyük fel, van egy fesztivál távol a civilizációtól, nem biztos, hogy lesz ott bankkártyaterminál.


Én úgy tudom, hogy az extraprofit az marxista fogalom.


Amúgy előfordulhat, hogy a bank akkor se ad hitelt, ha valaki túl sok készpénzt vesz le.

dec. 10. 21:20
 6/50 anonim ***** válasza:
46%
Váó.
dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
0%
Neked mi a foglalkozásod a civil életben?
dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Raktáros vagyok.
dec. 10. 21:37
 9/50 anonim ***** válasza:
55%
seems legit
dec. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
46%

"nem kéne a bankoknak utalási költséget felszámolni, mert a pénzt számítógépek küldik csak"

Ennyi erővel az internetelőfizetésedért se kérjen pénzt a szolgáltató, hisz azt is csak számítógépek működtetik. Meg semmilyen elektronikus szolgáltatás ne kerüljön pénzbe...


"Meg azzal, hogy nem készpénzzel fizetünk, a bankok hatalomhoz jutnak"

Persze, legyetek csak ősemberek, akik a készpénzzel kínlódnak. A készpénz lassú, elavult és drága.

dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!