Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik ha euró beválltása...

Mi történik ha euró beválltásakor el kérik a személyi igazolványt és lakcím kártyát?

Figyelt kérdés
Van egy jó ismerősünk aki szokott adni eurót. Most egy nagyobb összeget váltottam be és elkérték az irataimat. Mi lesz ezután? Lesz valami komoly következménye?

#euró #pénz #Pénz be váltás
dec. 12. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért kérték el, mert valami rosszat csináltál. Pénzmosás és terrorizmus elhárítása elleni törvényben benne van, hogy milyen jogügyleteknél kell beazonosítani az ügyfelet és tárolni az adatait, a nagy összegű pénzváltás is ilyen. Ha nem csináltál semmit, következménye sincs, ezzel még nem indult el semmilyen más eljárás, csak egy nyilvántartásba vétel.
dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Semmi rosszat nem csináltam, csak be váltottam azt amit a külföldi barátunk hozott eurót. Megijedtem, hogy kijönnek hozzánk, hogy honnan van
dec. 12. 14:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem akarlak megsérteni. De a "nagyobb összeg" vélhetően mást jelent neked mint a navnak vagy egy pénzváltónak :D. Amit te nagyobb összegnek gondolsz, az valójában nem az. Értsd hogy mit mondok, bevisz az átlag ember 2 milliót egy pénzváltóba, szemük se fog rebbenni, leváltják, menj isten hírével. Neked meg fél éves fizetésed és remegsz vele ha kimész az utcára, mert szerinted nagyon sok pénz.


Édesapám pénzváltóban (ismerősnél) tizenmilliós nagyságrendben váltott egy fél éve. Annyi, hogy X nappal előre oda kell szólni.


Az ilyen jellegű bűncselekmények javarészt nem olyan nagyságrendben történnek, mint amit egy átlag ember a pénzváltóban váltogat. Semelyik bűnöző nem foglalkozik pl. 200 ezer Forint tisztára mosásával :D. Mert senkinem nem szúr szemet. Nincs mit tisztára mosni benne akkor sem ha illegális forrásból származik.


Nyugodj meg.

Nem azért kérnek személyit, mert nagyon szemet szúrt a te összeged. Kötelező.

dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!