Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártya esetén hogyha...

Hitelkártya esetén hogyha mondjuk 100 ezer a fennálló tartozás, és visszafizetés nyolcvanezer, akkor már csak a megmaradt húszezerre számit kamatot?

Figyelt kérdés
dec. 16. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Na mit gondolsz?
dec. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen.


A kamat mindig csak a ténylegesen fennálló tőke tartozásra számítható fel. Az után értelemszerűen nem fizetsz kamatot, amit már nem használsz.


Ha az adott hónapban 100ezerről indultál, és 12.-én visszafizetsz 80ezret, akkor a 12 napra 100ezer Ft kölcsönbe vett összegre, a fennmaradó 18 napra pedig 20ezer Ft kölcsönbe vett összegre fizetsz kamatot az adott hónap végén.

dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xswerdy ***** válasza:
100%

nem egészen. A hitelkártyánál jellemzően van egy elég magas kamat, amit viszont elengednek, ha mindent visszafizetsz határidőre.


Tehát a hónap során elköltöttél 100.000 Ft-ot. Minden tétel elvileg kamatozna már a felvétel időpontjától. Hó végén megkapod a kivonatot. Ha határidőig (pl. köv. hó 10. napja) mindent visszafizetsz, akkor nincs kamat. De ha csak 80.000 ft-ot fizetsz vissza, akkor mindenre felszámolják a kamatot visszamenőleg. Tehát nem onnantól fog kamatozni a tartozásod, hogy lejárt a határideje a kamatmentes törlesztésnek, hanem visszamenőleg, onnantól, amikor az egyes tételeket költötted. Azaz se nem 100, de nem is 20 ezer Ft után fizetsz kamatot, hanem a hónap minden napjára annak megfelelően, hogy éppen mennyi volt a tartozásod.


Szóval nagyon nem éri meg a hitelkártyával késedelembe esni.

dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Uh 3 válasz, ebből az egyik semmitmondó, a másik meg hibás. Nemcsoda, hogy a magyar pénzügyi kultúra a béka segge alatt van...
dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
@3: így igaz. Azt hittem ez magától értetődő, és a kérdező is ennek tudatában tette fel a kérdését. Én a kérdésére válaszoltam, nem Ádámtól és Évától kezdtem.
dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!