Ez vajon lehetséges?

Figyelt kérdés

Nos kíváncsiságból gondolkoztam azon, hogy a CIB banknál (vagy bármelyik banknál) lehet olyat csinálni, hogy a bankfiókban felvegyek egy nagyon nagy összegű készpénzt? A példa kedvéért mondjuk azt, hogy 230 millió forintot szeretnék felvenni.

Ez lehetséges egyáltalán? És ha igen, akkor hogyan?



dec. 23. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Adott bank nem fogja mondani a pontos menetét
dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
Lehetséges, de ekkora összegnél előző nap kell szólni.
dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

230 millió nem olyan nagy összeg. Vannak, akik többért vesznek autót. De olyan embereket is ismerek, akiknek ennél több a 13. havi “fizetésük”, ami egyfajta bónusz/osztalék, s ~20 éve minden évben megkapják.


Fel lehet venni, de fontos feltétel, hogy legyen a számládon annyi.

dec. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

"230 millió nem olyan nagy összeg."


Ahhoz elég nagy, hogy a bankba ne legyen ennyi...


Próbáld ki, menj be köv munkanap, hogy szeretnélk 200 mlliót kivenni a számládról, nem fogják aznap odaadni, mert fizikailag nincs ennyi pénz a bankban egyszerre.

Értelmetlen lenne a bankban folyamatosan ennyi kp-t tartani.

dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

A CIB esetében konkrétan még másnap sem kapnád meg - ugyanis 1 munkanappal előtte bejelentve max 10 milliót adnak ki KP-ban. A 10 millió feletti igényt minimum 2 munkanappal korábban kell bejelenteni.

Elvileg összeg nincs maximalizálva.

dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%
Lehetséges, hogy van olyan nap, amikor nincs annyi, de biztos lehetsz benne, hogy sokkal gyakoribb azon napok száma, amikor bőven van, csak biztonsági okokból feléd az ellenkezőjét kommunikálják. Az, hogy egy nappal előre kell jelezned egy ekkora összeg felvételét, pusztán pszichológia.
dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Hintalow ***** válasza:
76%

Előre kell rendelni, onnantól technikailag nincs felső határa a kifizetèsnek.

De a 15 èv bankszektorban eltöltött karrierem során nem találkoztam mèg 100 millióssal sem, teljesen èrtelmetlen lenne.

dec. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

"Ez vajon lehetséges?"


Minden bankban lehetséges. Nyilván az összeg nagyságától függően X nappal korábban jelezni kell a banknak, hogy mekkora összeget szeretnél felvenni.

Az én bankom ezt regisztrálja, és ha mégsem megyek el a bankba kivenni a pénzt, akkor banki külön díjat számít fel utána, amiért feleslegesen leszállítatta, kezelte, őrizte a fel nem vett összeget. Ha megyek, akkor nyilván a banki csomagomra vonatkozó készpénzfelvételi díjat számolja fel utána.

dec. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%
#6 Bankfióktól függ. Lehet van 1-2 központi fiók, ami ki tudja fizetni a 230 milliót, de azért a bankok a rablások miatt igyekeznek minimalizálni a náluk lévő kp-t. Ráadásul azért a többség már nem hord magánál nagyobb összegeket.
dec. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem 1m-nál is azt mondták, hogy előző nap 12:00 előtt jelezni kell, ez volt 12:02-kor, így 2 nap múlva mehettem érte.
dec. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!