Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha csekk helyett váltok arra,...

Ha csekk helyett váltok arra, hogy emailben kapok egy linket, amin elutalom az összeget, annak lehetnek hátrányai?

Figyelt kérdés

Pl. Ami nekem elsőre eszembe jutott, az a probléma lehet, ha elfelejtem az email fiókba belépéshez a jelszót, akkor nem tudom kifizetni.

Vagy, ha egy csaló emailt küld és tévesen azt fizetem be.

Vagy, ha én nem tudom befizetni (egy ideig nem vagyok otthon/baleset ér) könnyen meg tudok rá kérni mást, hogy fizesse be helyettem. Nekem így átgondolva a csekkes megoldás mégis jobbnak tűnik...

Kinek mi a tapasztalata? Melyiknek mik az előnyei-hátrányai?



dec. 27. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindenkinek való a technológia.


Évek óta nem láttam csekket közelről. Sok éve már...

dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Soha eletemben nem hasznaltam csekkelt, 30 eves vagyok...
dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Milyen helyen csinálnak olyat, hogy "hogy emailben kapok egy linket, amin elutalom az összeget"???


Ott tuti nem lennék ügyfél.

dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Emailben max értesítést kapsz, meg létezik az elfelejtett jelszó opció. Online fizetésnél meg ott van a többfaktoros hitelesítés. Online fizetni a világ bármilyen pontjáról lehet, akkor is, ha beteg vagy és fekszel. Ha meg kómában vagy, akkor a csekkbefizetésre sem tudsz megkérni senkit. Elmúltam 50, de fogalmam sincs, hogy mikor láttam legutóbb csekket.
dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Amikor még szó szerint csekket kaptam, elutaltam a pénzt a csekken szereplő adatokra: számlaszám, számla befizető, saját azonosító.

Aztán már egyre több helyen emailben kapom a SZÁMLÁT (nem linket, vagy bármi mást!), akkor mint fent: minden adat ott van az utaláshoz a számlán.

Aztán kapom a számlát és KATTINTS IDE a fizetéshez. Aszerint megy.

Vagy több is csoportos beszedéssel megy...

dec. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lehet akkor a csoportos beszedésre érdemes inkább áttérni, nem? Úgy tudom ott leveszik maguktól a szolgáltatók (és be lehet állítani rá valami összeghatárt).

Ott legalább nincs se email, se semmi, hanem kb. magától megy a dolog.

Engem az a módszer érdekel, ami a legveszelytelenebb és legegyszerűbb.

dec. 27. 16:28
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Emailben kapott linken keresztül soha nem fizetek. Azt csak értesítésként használom. És utána külön interneten, saját elmentett címen keresztül, vagy a szolgáltató mobilappján keresztül fizetek.


E-mailben vannak nagyon jó csalók... irtózatosan ügyesen megtévesztésig hasonló internet oldalak, emailben megadott linken keresztül soha nem fizetnék.


E-mail jelszó: használhstunk csak az ilyen szolgáltatókhoz külön egy e-mail címet, a címet és jelszót biztonságos helyen felírva/beírva. Vagy jelszó emlékeztető, alternatív email címre. Ha jelszót elfelejted, végső esetben a szolgáltatónál módosítható az értesítési email cím.


Amelyik szolgáltatónál van, az új számláról sms-értesítést kérhetsz, akkor nem feledkezel meg a befizetésről. Elmaradt befizetésnél emlékeztetőt küldenek.


Csoportos beszedés is jó, egy maximális limit megadásával.

dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, átgondolom. Köszi szépen az infókat!
dec. 27. 17:13
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Az utóbbi 5 évben másodszor kellett bemennem a postára, majdnem sírvafakadtam...


Elfelejted a jelszót? Ma már az email olyan szerves része az életnek, hogy vissza kell tudd állítani, mert mindenhol használod. El sem fogod felejteni.

Csaló e-mailt mindenhogyan kapsz, saját felelősséged, hogy észrevedd, függetlenül attól, hogy mit hogyan fizetsz

Nem vagy otthon? Az elektronikus számlának is van fizetési határideje, mint a csekknek is. Nem kell az e-mail érkezésének percében utalni.

dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krwkco ***** válasza:
76%

A csoportos beszedést erre találták ki.

Csak arra kell ügyelni, hogy mindig legyen a számlán megfelelő mennyiségű pénz. Ha emiatt nem sikerül a beszedés, később (napon túl) már nem próbálják meg újra lehívni.

Be lehet állítani egy reális limitet, hogy valami számlázási hiba miatt ne vegyék le az összes pénzt a számládról.

dec. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!