Lehet- e ilyet a Pmápnál?

Figyelt kérdés

Szóval van 9 millióm,ami eddig dkj-ban volt, de most nagyon lent vannak a kamatok ennél.

Nyilván szimpatikus a pmáp kamatja, de jövö október/ szeptemberben szükségem lenne a pénzre. Megérné-e addig pmápba fektetni? Hogyan történik ilyenkor a visszaváltás?



dec. 27. 19:11
 1/9 krwkco ***** válasza:
82%

"Megérné-e addig pmápba fektetni?"

A most kapható PMÁP kamata kicsit több mint 1 évig 9,9%. 9 hónap alatt 7,4%. Az idő előtti eladáskor a mostani szabályok szerint vesztesz 1%-ot. Marad 6,4%, ami kicsit több, mint a DKJ aktuális 5,4%-a. Neked kell eldölteni, hogy megéri-e.

"Hogyan történik ilyenkor a visszaváltás?"

Rányomsz az eladás menüpontra. Kiválasztod a PMÁP-odat. Beírod az eladni kívánt mennyiséget. Végigkattintgatod a folyamatot és ott lesz a pénz az ÁKK-s forintszámládon.

dec. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ez az idei évi pmáp kamat. De ha én jövöre vennék papírt mikor kijön a 18% -os? Ha mondjuk ott marad 6 hónap akkor 9% kell számolni (mínusz 1%)?

dec. 27. 19:53
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Nincs olyan, hogy 18%-os, de látom a kamatszámítást sem érted, pedig ötödikes anyag!
dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem jön ki semmi 18%-os.

A régebbi infláció követő papírok fognak jövőre annyit fizetni.

Viszont olyat már nem tudsz venni.

Ami most kapható az 9,9%-ot fizet a 2024-es évre 2025-ben.

dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as. Hogy jön ide,hogy tudok e kamatot számolni? Mi a F*szért kell személyeskedni? Kicsi a péló és itt éled ki magad?
dec. 29. 20:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A 18%-os nem jön ki, annyi lesz a hozama az előzőekbnek. Szinte egész évben lehetett kapni vmelyiket ezek közül, azt hiszem novemberig. Eléggé lemaradtál róla.
dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mostmár rájöttem,hogy lemaradtam.

Dkj-ban utaztam eddig, más befektetési formának eddig nem néztem utána, egészen a kérdés kiirásáig.

dec. 29. 22:45
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Hujjuj kérdező. Alap szabály hogy nem veszünk olyan papírt amit nem értünk....
jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem is vettem. Maradok végül a DKJ-nál amíg veszek lakást.
jan. 5. 17:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!