OTP: havi zárlati díj...?

Figyelt kérdés

A bankszámlámnak a havi zárlati díja rendkívül drága (1.746 Ft) tekintve, hogy 28 éves elmúltam és nem érkezik legalább minimálbér mértékű összeg havonta a számlámra. Használom a bankszámlámat, de a bankkártyámat nem (jó, úgy havonta egyszer igen, de remélhetőleg hamarosan már akkor se kell). A virtuális kártyáról úgy tudom, hogy ingyenes. Azt viszont nem tudom, hogy ez a havi zárlati díjra érvényes-e. És úgy tudom, hogy csak minden, 0 Ft-nál nagyobb összeg számlán való létel esetében számolnak fel havi zárlati díjat.


Tehát csinálhatom-e azt, hogy az eredeti bankszámlámról átteszek minden pénzt a virtuális kártyámra (és a bankkártyát akkor nem is fogom tudni használni) és akkor 0 Ft havi zárlati díjat kell fizetnem?



dec. 28. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt logikailag zárják ki már az elején.


Van egy főszámlád, amire szerződtél bizonyos feltételekkel, minden más számlaszám e mellé vagy alá rendelődik, de függőségi viszonyban vannak. Tök mindegy min van pénzed, a nyitott számlához tartozó esedékes díjat mindig vonni fogják, akkor is ha semmit nem tartasz rajta, sőt, ha nincs elegendő összeg a díj kiegyenlítésére, akkor minuszba mehetsz, bontják a szerződést, évekig nem szólnak a hátralékodról, majd 5-10 éven belül kopogtat majd a behajtócég a sokkal borsosabb fizetnivalóval, mint amekkora minuszba mentél a banknál.


Egyébként meg kell vizsgálni, hogy mindenképpen kell-e fizikai kártyát tartanod a számládhoz, ha nem és nincs rá szükséged, akkor add vissza és legalább az éves kártyadíjat megtarthatod.


A virt kártyának is van díja, vagy majd lesz.

dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Kártyán nincs pénz.
dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pénz a számlán van.

Honnét gondolják az emberek, hogy a kártyán van, nem értem.

dec. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mégis minek az OTP számla, ha nem használod és nem oda jön a fizud? Vagy 28 évesen csak lébecolsz és nincs jövedelmed?


Vagy használd rendesen a számlát és válts Smart csomagra, vagy szüntesd meg az OTP számlát és nyiss egy ingyenes Wise vagy Revolut számlát a ritka kártyahasználathoz.

dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2-es, 3-as! A "virtuális kártya" egy fogalom és nem tárgy. Ennek tudatában fogalmaztam úgy, ahogyan.


Köszönöm 1-es a válaszod, neked is 4-es.

dec. 29. 20:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Tökmindegy hogy fogalmaztál, kártyára nem tudsz pénzt tenni, az a számlán van, a kártyát csak fizetésre használod.

Kb annyira értelmes elképzelés, mintha egy étteremben megrendelsz egy pacalpörköltet, de evőeszközt nem kérsz és arra számítasz, hogy akkor majd olcsóbb lesz az ebéd.

dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem én alkottam meg ezt a megfogalmazást, én csak azt használom, amit sokan mások használnak.

Még egyszer: A "virtuális kártya" kifejezés nem fizikai kártyára utal.

dec. 29. 21:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Mintha falnak beszélnék :D :D :D
dec. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A havidíjat ugyanúgy le fogják vonni, hiába teszed az összes pénzt a virtuális kártyához tartozó számlára (és nem a kártyára, ahogy az előttem szóló próbálta magyarázni). Szépen minuszba fog menni a főszámlád, a virtuálisról meg csak neten tudod elkölteni, szóval értelme nincs.
dec. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!