Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vajon az OTP-nél, a netbanknál...

Vajon az OTP-nél, a netbanknál, amikor részletesen lekérdezek egy adott költést, akkor a miért nem közlik a teljes akkori összeget, ami a levétel után a számlán maradt?

Figyelt kérdés
Azt gondolom, hogy illene, hiszen az ember azért is érdeklődik adott költések után, hogy tudja mennyi is maradt épp akkor a számláján, ne neki kelljen összeadogatni, levonogatnia az épp a kártyán lévő aktuális összegből, szóval szerintem ennek alapnak kellene lennie.

jan. 2. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Én minden pénzügyi tranzakció után kapok SMS-t, ott mindig ott van a:

felhasználható egyenlege =

Vagy: belépek, mert banki utalást csinálok, azzal kezdi: mennyi a bankszámlámon lévő összeg, nyilván többet nem tudnék utalni.

De másképp is hozzá tudok jutni...

jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1/1 Nem az utolsó számlaösszegről beszélek (az természetesen rajta van a netbankos felületen), hanem arról, amikor a korábbi költéseimet próbálnám ellenőrizni. (Lásd a kérdés utáni magyarázatot.)
jan. 2. 23:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt csak úgy tudod megnézni, ha magadnak vezetsz költségvetést. Egyébként nem olyan triviális a tranzakciókból visszakövetni az épp akkor aktuális egyenleget, tekintve, hogy egy tranzakció sztornózható, a tranzakció és a könyvelés között az összeg eltérhet (pl. devizaváltás esetén) és még ezer dolog befolyásolja.

De mégis miért kellene neked az az infó, hogy múlt hónap 15.-én a reggeli kávé vásárlásod után mennyi volt a számládon?

jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3/3-nak: de miért nekem kellene visszafelé számolgatni, vagy akár előrefelé egy régebbi költés után? Miért ne tévedhetne akár a bank, vagy miért ne feltételezhetnék akár rosszat is róla, azaz kételkedhetnék benne? Szóval, amikor az ember utána néz egy régebbi költésének egy részletes lekérdezésnél, akkor nem okés, hogy nem közlik az akkori költés utáni számlán maradt összeget, persze utána lehet számolgatni, de igazán segíthetnék ezzel a funkcióval a számlatulajdonost a bankok.
jan. 6. 09:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:



Az OTP felületéről le lehet tölteni *.XLS formátumban a számlatörténéseket.

Ha már nem csinálja azt, amit szeretnél fogjál ki rajta, nem nagy ügy:

=SZUM(J16+E17)

Írd be a J16 mezőbe az aktuális egyenleged, a J17 mezőbe amit feljebb látsz, és ezt másold be a J oszlopba.

Innen kezdve az utolsó oszlopban láthatod a számlán lévő aktuális öszzeget.

jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, mint írtam, nem olyan triviális a tranzakció utáni egyenleg. A bank tárolja az aktuális elérhető egyenleget és a könyvelt egyenleget. Az egyes tranzakciók utáni aktuális egyenleget viszont NEM tárolja így nem is tudja listázni. Nincs is igazán értelme, mert az aktuális egyenleg csak épp a jelenben releváns, két tranzakcióval korábbi egyenleg lényegtelen.

Nem is egyértelmű, mert vegyünk egy példát:

Van 100000 forint a számládon. Hónap 1.-én vásárolsz valamit 100 Euróért, akkor épp zárolnak 38000 forintot, marad tehát 62000 forint. Igen ám, de 4.-én, mikor lekönyveilk az 1.-én végzett tranzakciót, akkor már gyengébb a forint, így 38500 forintot terhelnek be. Akkor most 60 vagy 62 ezer forint volt az egyenleged a tranzakció után?


Ha arra vagy kíváncsi, hogy nincs-e eltérés a tranzakciók értéke és az egyenleg között, akkor nézd meg a számlakivonatodat, azon rajta van a havi kezdő és záró könyvelt egyenleg. Add össze a tranzakciókat és hasonlítsd össze az egyenleggel. Egyezni fog!

jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
jan. 13. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!