Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ennyit ér a "kötelező" kétfakt...

Ennyit ér a "kötelező" kétfaktoros azonosítás?

Figyelt kérdés
Most fizettem egy magyar webshopon, regisztráció nélküli vásárlóként, a CIB e-commerce felületén, bepötyögtem a bankkártya adataimat, már vonta is le a megrendelés árát. Semmiféle két faktoros azonosítást nem kért hozzá.
jan. 8. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol van ilyen azonosítás
jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a bank megteheti, hogy megbízhatónak nyilvánít bizonyos szolgáltatókat kényelmi okokból.


másrészt, ha ilyenkor elviszik a pénzed, akkor övé az összes felelősség.

jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem is a bolt felé vagyok bizalmatlan, mert nyilván akkor eleve nem is foglalkoztam vele. Aggasztóbb, hogyha véletlen valaki hozzájut jogosulatlanul más bankkártya adataihoz, akkor a napi limitje erejéig megveheti a boltot belőle.
jan. 8. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Igen, ezzel a "kényelemmel" amúgy pont megölik az egészet, ahol többször fizettem már, ott nincs 2FA.
jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A 2FA val meg a elektronikus fizetés értelmét ölik meg azaz a gyorsaságot....
jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mennyit vesz el az életéből hogy jóváhagyja netbankon a bankkártyás tranzakciót? 15mp?
jan. 8. 18:58
 7/7 krwkco ***** válasza:

"ha véletlen valaki hozzájut jogosulatlanul más bankkártya adataihoz, akkor a napi limitje erejéig megveheti a boltot belőle."

Le kell lekaparni a CVV/CVC kódot a kártyáról.

jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!