Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adnak 20 millió ft lakáshitelt...

Adnak 20 millió ft lakáshitelt 20 évre nettó 400-as keresetre?

Figyelt kérdés
Önerő megvan
jan. 9. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha meg is adja a hitelt, ekkora keresetre ilyen sok hitelt bevállalni őrültség. Okos ember max a fizetése 20-30%-áig vállal hitelt, neked ennek a törlesztője bőven túl lenne a 30%-on. Élni miből fogsz?
jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van egy telephelyem amit évek óta bérbe adok, de azt ha jól tudom nem veszik figyelelbe.
jan. 10. 09:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Adnak, de azért ez így elég bátor. Mennyi önerőd van?
jan. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
20 millió
jan. 13. 08:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor inkább vegyél olcsóbb kéglit. Nem tudom, merre nézelődsz, de nálunk (megyeszékhely) 32 millióból már frankó állapotú 50nm körüli lakást kapsz.
jan. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sokan úgy írnak ide választ mintha nem ebben az országban élnének, én is így tervezek kb hitelt felvenni. Itthon a legtöbb embernek a bejelentett bére nettó 200 vagy még annyi se plusz borítékban kap mégegyszer ennyit zsebre amit a bank nem vesz figyelembe.

Ennyi jövedelemre amúgyis teljesen reális elképzelés 20 millió hitel, aminek a törlesztője kb 170 ezer havonta. Ennyiből élek kb én is de albérletben, és arra is elmegy 200 ezer rezsivel. Kb 350-400 a nettó bejelentett bérem amit a bank figyelembe vesz, plusz van egy fix havi 200 ezer forintos jövedelmem már évek óta de ezt a bank nem veszi figyelembe. Teljesen reális. Nekem a lakhatáson felül 100 ezer forint is elég a többit félre tudom tenni, ha okosan vásárol az ember akkor elég kell hogy legyen egymagára. Minenből az akciósat veszem, és mivel a munkám miatt rendszeresen járok Németországba ott megtudok venni csomó mindent olcsóbban amivel 10-20 ezer forintot megspórolok havonta szintén.

jan. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"a legtöbb embernek a bejelentett bére nettó 200 vagy még annyi se"

Mármint azok közül, akiket te ismersz.


"plusz borítékban kap mégegyszer ennyit zsebre"

Igen, a szarrágó trágya cégeknél. Normális helyen nem csalnak adót és teljes összegre bejelentenek. Meg persze okos ember nem is megy bele a szürkefoglalkoztatásba, mert a borítékot bármikor elvehetik.


"Nekem a lakhatáson felül 100 ezer forint is elég"

Ja. Nyomorogni meg azt lesni, hogy mikor és hol tudsz spórolni. Normális minőségű kaja egy felnőttnek legalább havi 60 ezer. Plusz közlekedés, háztartási kiadások, ruha, cipő, miegymás. Szórakozni már nem jut. Ez így nem élet.


"a munkám miatt rendszeresen járok Németországba"

Akkor mégis miért nem kerestél már ott valami normális melót, ahelyett, hogy itthon robotolsz éhbérért?



Sajnos el kell fogadni, hogy a drágalátos kúrmányunk miatt az egekbe szöktek az ingatlanárak és a saját lakás ma már csak a gyerekgyárosok és a magas keresetűek kiváltsága. Ilyen havi nettó 300 és az alatt le kell tenni a saját ingatlanról. Meg lehet köszönni Orbánnak és a CSOK-nak. Legközelebb majd nem szavaztok ezekre a hiénákra.

jan. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na ebből amit leírtál csak azzal értek egyet hogy miért nem keresek egy állást németországban. Fontolgatom… de nekem kényelmes mert sok a szabadidőm így.

Szembe kell nézni a valósággal a legtöbb ember itthon tényleg így keres ahogy leírtam.

jan. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nézd, 20 év alatt 5 munkahelyem volt, mindenhol rendesen be voltam jelentve, nem volt borítékolás, az év végi bónusz is hivatalosan volt kifizetve. Pedig volt közte kis 5 személyes cég is.

És bocs, de családi és ismerősi körben bőven mindenki nettó 300 fölött keres.

jan. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!