Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a hosszútávú portfólióról?

Figyelt kérdés

Erre a hosszútávú befektetésre gondoltam, egyenlő arányban ACC és DIST ETF-ek, hogy legyen belőle osztalék és visszaforgatás is, illetve pár db kiszemelt részvény:


Vanguard S&P 500 DIST

Vanguard FTSE All-World DIST

Vanguard S&P 500 ACC

iShares NASDAQ 100 ACC

Microsoft, Amazon, Apple


Mi a véleményetek? Bőven +10 év távlat, illetve EUR valutában. Mennyire számít egyébként, hogy milyen valutában vásárolok?


Köszönöm előre is!



jan. 12. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Teljesen jó
jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
86%

"legyen belőle osztalék"

Szerintem az osztalékkal csak a gond van.

- Egyrészt már az ETF alapkezelő állama is adót von le belőle, amit gond visszaigényelni.

- Másrészt nem akkor jön a pénz, amikor neked szükséged van rá.

- Neked kell az apró összegek befektetéséről gondoskodni.

- Némelyik értékpapírkezelő még a jóváírásért is díjat számít fel.

Ellenben ha accumulating-ot veszel, akkor az alapkezelő gondoskodik az újrabefektetésről. És ha pénzre van szükséged, abban az esetben akkor és annyit adhatsz el az ETF-ekből, amennyi kell.

jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Az osztalék adó szempontból előnytelen, a kezelése szívás, elég az accumulating ETF-et venni.


Hosszú távra ne vegyél currency hedged ETF-et, a hedging is pénzbe kerül.

jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem pld van XDEW és XDEE is, mert így valamilyen szinten védve vagyok az EUR/USD kilengéseinek, abból adok majd el, amelyik épp jobban teljesít és azt bővítem új pénzből, ami épp gyengébb a cél 50-50% tartása


Az equal weight-tel pedig elkerülöm a hypeolt cégek felülsúlyozását, minden komponens 0,2%, 3 havi rebalance-al, ráadásul hosszú távon felül is teljesíti a market weight indexet, mondjuk tavaly pont gyengébb volt


Nekem ez vált be

jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Kaka,bitcoint nem tettel bele...
jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#3, próbáltam utána nézni ennek a currency hedging dolognak, de annyira nem értettem meg, ki tudod fejteni esetleg?
jan. 15. 13:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden ETF-nek van egy vagy több saját devizája, amiben a mögöttes portfóliót jegyzik.

Egy SP 500-nak pl. USD.


Az UCITS ETF-eket Európában viszont Euroban tudod megvenni, nem USD-ben.

Két lehetőség van:

Currency hedging: itt az ETF értéke Euroban mindig olyan arányban változik, mint az eredeti USD ár, függetlenül az EUR-USD FX árfolyamtól. Ezt mögöttes deviza ügyletekkel érik el.

Itt a százalékban vett hozamod kb. annyi lesz, mint a mögöttes ETF hozama, de kicsit buksz hosszú távon a deviza ügyletek díjai miatt.


Vagy nincs currency hedging, itt bár EUR az ár, de valójában mindig az USD árát számolják az az aktuális árfolyamon.

Tehát hiába emelkedik az ETF mögötti index értéke, te bukhatsz (vagy még többet nyersz) ha változik az FX árfolyam.

jan. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!