Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel mennyi lesz a...

Babaváró hitel mennyi lesz a büntető kamat?

Figyelt kérdés

2021. Júliusban vettük fel. Ha nem születik gyermekünk 2026 Júliusig, milyen összegű büntető kamatra lehet számítani?

Válni nem tervezünk ( már ha ez számít bármit is a számok esetében) csupán úgy fest 3éve próbálkozunk és nem akar össze jönni.

Úgy döntöttünk hogy tovább próbálkozunk természetesen, de jó lenne tudni mekkora összegre kell számítanunk majd, mert akkor lassan elkezdünk rá gyüjtögetni 😁



jan. 12. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valami 1.7 millió körüli büntetéssel érdemes számolni.
jan. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mármint, ha akkor egyösszegben visszafizetitek a 11.7 milliót.
jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Ez ám az ösztönző, banyek... :-/


Undorító üzlet lett a gyerekszülésből. Nem hiszem, hogy bárki boldog ettől.

jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Én csak annak engedném felvenni aki ki tudja számolni. Nem ilyen analfabétáknak akik nem képesek a matek alapműveletekre, sem az értő olvasásra.
jan. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Biztos ki tudnám számolni... ha nagyon akarná..... Csak hát.... Nem akarom 😉 Egyébként kaptam választ privátban. Itt is leírom hátha valakinek segítség...

2019-2021 decembere között aki felvette 1-2M közötti büntetőre számíthat aki pedig 2022 Január és 2024 Január között az 6-8M közötti büntető kamatra számíthat.


Savanyú a szőlő kedves utoló hogy egy forinttal se vagy beljebb ebben a gané világban? :D

Lehet hogy mi felvettük a Babavárót és majd emiatt büntető kamatot kell fizetnünk,(hozzá teszem a férjemmel ketten keresünk 2 milliót egy hónapban szóval hamar össze fogjuk spórolni) de legalább van egy 60M értékű ingatlanunk, ami álmaink otthona, és valamit már letettünk az asztalra. 😉 Te mit értél el eddig az életedben? 😉

Ja hogy csak a szád nagy, meg az álmaid. 🤣

Sajnállak. Életed sikere lehetett ez a komment amit itt hagytál.

jan. 13. 12:29
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Megmosolyogtató hogy mennyire felvágsz, a férjeddel együttes keresetre, amiből gondolom kb 10% a tiéd. Én nem kérkedek hozzád hasonlóan a jövedelmemmel, (főleg nem más tollával) de annyit mondhatok, minimum mennyivel vagyok beljebb.


- Össze tudok szorozni két számot.

- Megértem a szerződéseimet mielőtt aláírom őket.

-A nettó vagyonomban nincs magyarországi túlárazott ól, amit már eleve drágán vettem volna.

- Nem vagyok drágán eladósodva mint ti immáron

- Nem azért nem vagyok egyedül, mert összeláncol valakivel a közös adósság meg az eladhatatlan egyetlen vagyontárgyból álló közös vagyon.

- Ellés nélkül is meg tudom teremteni magamnak a megfelelő körülményeket, állami adósrabszolgaság nélkül


Bibí 🤣

jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát , ezzel most pont mellé lőttél 🤣

A férjem még(!) alkalmazott egy jól menő cégnél.

Nekem meg 8 éve sikeres vállalkozásom van, Budán van egy szépségszalonom. 2 alkalmazottam van, sikeresen üzemel, fix vendégkörünk van.

Heti 4 munka napot dolgozok,6-7órát vagyok bent szóval még csak nem is túlórázok. Évente 3xor külföldön nyaralunk, és plusz 3-4 belföldi kiruccanást is megoldunk. Ráadásul már nagyon tervezek egy nagyobb üzletet is mert a vendégeinket kiszolgálásához simán elférne még 1-2 új kolléga, de az üzlet ehhez már kicsi lesz. :)

A havi 2 millióból jelenleg én hozok haza 1.5M fizut. A férjem most csak 500-ezerrel tud hozzájárulni, de neki is kialakuló félben van egy vállalkozás indítás ami nyárra ha minden jól megy betud majd olvadni az én vállalkozásom mellé. :)

PONT emiatt nem is bánjuk hogy nem lesz gyerekünk, talán nem is annyira akarunk már... Mert annyira jól keresek, és annyira jól megy az üzletem hogy nem szeretném ezt feladni csupán mert nőként "kötelező" szülni Mo-n hogy legyél valaki.

Én gyerek nélkül is letettem valamit már 😉

És a házasságunkat soha nem az anyagiak határozták meg, soha nem volt közöttünk vita hogy ki mennyit keres ... Volt idő pl a Covid amikor bezárták a szalonokat és csak a férjem fizetése maradt... Akkor sem volt ez probléma, úgy most sem hogy jelenleg én hozok haza többet.

Szóval nincs itt semmi féle "más tollával való ékeskedés" 😉


És lehet hogy te nem vagy "eladósodva" (egyébként az ingatlan vásárlásunk előtt az albérletünk havi díja többe került mint most a törlesztőnk) de nem is lesz soha egy saját ingatlan a fejed felett és saját vagyonod, mert még mindig az ősanyáink által megtanult dogmákat vallod mi szerint "a hitel rossz".

Tudod érdemes lenne kicsit kutakodni, hogy igenis van olyan hogy "jó hitel" ha ésszel veszi fel valaki, és nem nyújtózkodik túl mint a takarója ér. Ha esetleg a hitelt olyan vállalkozásba forgatja be ami rövid időn belül vissza is termeli azt. (Mint mi is tettük. A Babavárónk nagy részét egy új üzlethelyiségbe forgattuk és felújítottuk. 1év után vissza is hozta)

Szóval erről ennyit.

jan. 13. 18:22
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Ettol meg gyereket nem tudsz szulni a ferjednek ahogy olvasom. Majd keres mast aki tud
jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Most akkor a vállalkozásba fektettétek a hitelt, vagy 60 millás álomotthonba?

döntsd el az elején, hogy mi a kamu és utána tartsd magad hozzá végig legközelebb... :D

jan. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem tudtál a sorok között olvasni. Nem gond, akkor leírom még egyértelműbben. ;)

10M elég nagy összeg, nem használtuk fel a teljes összeget a vállalkozás indításához. Csak egy része ment erre.

Később pedig egyéb megtakarításainkkal kiegészítettük az önerőnket.


Ha te nyugodtabban alszol így, hogy szerinted ez kamu, akkor nyugodtan higyj ebben. 😉

jan. 14. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!