Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megvettem a Prémium Állampa...

Ha megvettem a Prémium Állampapírt, lehet még növelni az összegét?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni, viszont nem tudom, hogyan működik. Babakötvényünk már van, arra bármikor befizethetek, amikor kap ajándékba pénzt a pici, oda szoktam betenni, és így egyre jobban kamatozik. Ilyen a Prémium Állampapír is? Vagy ha azt megvettem, akkor annyi az összege, és nem bővíthetem? Ha ez nem olyan, akkor milyen Babakötvényhez hasonló van, amire folyamatosan tudok befizetni megtakarítást?

jan. 15. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Nem egészen olyan. A babakövényt 18 évig folymatosan lehet venni.


A normál állampapír kánálat meg folyamatosan változik. Lehet belőle venni bármikor, de csak azt, amit éppen forgalmaznak.

Nem tudsz kiválasztani egyet és 3 évig csak abból venni folyamatosan. Több különböző papír lesz a számládon, ha több évig rendszeresen vagy rendszertelenül veszel.

jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Vagyis: Jelenleg a PMÁP-ból a 2032-L sorozatot tudod venni, de nem biztos, hogy korábban is ebból a sorozatból vásároltál.

A különböző sorozatú PMÁP-ok eltérő időpontban fizetnek kamatot és a kamat nagysága és a futamidő is eltérhet a különböző sorozatok között.


Amíg egy sorozat kapható, annyit és akkor veszel belőle, amennyit szeretnél, de egy sorozatból összesen meghatározott mennyiséget tarthatsz egy brókernél. A jelenleg kapható 2032/L sorozatból összesen 25 millió forintnyi névérték lehet a neveden egy adott brókernél.

jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem, most megveszem a 2032-L sorozatot, amíg van ilyen, addig ebbe a “zsebbe” gyűjtöm a pénzt, ha már nem lesz, újat kell venni, de akkor az megint 1 ft-ról indul, a 2032-Lnek pedig vége, annyi lesz, amennyit addig gyűjtöttem? Elnézést de nagyon nem értek hozzá, nem is fenyeget a veszély, hogy 25 millióig eljussak, csak nem akarom itthon tartani a pénzt. Köszönöm mindenkinek!
jan. 16. 00:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne betétként gondolj rá, hanem papírként.


Veszel 10 db az A papírból, aztán holnap veszel még 10-et. Jövőhéten még 30-at. Akkor a végén lesz 50 tök egyforma papírod.

Ha ennek lezárul az értékesítése lesz egy másik papír, amit elkezdesz venni, és abból meg lesz mondjuk 80 darabod.

És így tovább.


"2032-Lnek pedig vége, annyi lesz, amennyit addig gyűjtöttem"


Igen, ha lezárul az értékesítés mondjuk fél év múlva, akkor újabbat már nem fogsz tudni hozzárakni. Évente fizetni fogja a kamatot lejáratig, vagy amíg el nem adod.

jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
jan. 17. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!