Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapír napi kamata mintha...

Állampapír napi kamata mintha nem stimmelne mostanában?

Figyelt kérdés

Magyarázatot keresek arra jelenségre, hogy miért nem annyi az annyi, mármint ez egyenlegem naponkénti változása egy átlagos hétköznapi napon.

Több pmápom van, mindnek ismert a kamata. A napi kamat ha jól értem így jön ki:

névérték*éves kamat/100 /365 az egyes papíroknál külön majd összeadva.

Ami furcsa, hogy tavaly mintha több lett vola a napi változás, pedig azóta vettem még. most kiszámoltam és a kapott kamat kevesebb mint 90%-a annak, amire számítanék.

Mi lehet ennek az oka? gondoltam arra, hogy esetleg a napokban lejáró papír valamiért nem számolódik, de az csak párszáz forint, ettől sokkal több "hiányzik".

valakinek valami tipp?


jan. 18. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha folyamatosan vetted a pmápokat, akkor matematikailag egyre alacsonyabb lett az átlagos kamatláb, mert az újabb sorozatok egyre szarabbak. Pl a legutóbbi sorozat 9,9%-on ketyeg most, míg ha van pl 2028/I-d is, az meg 16%-on.
jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A keplet jo. Szerintem rosszul szamolsz.

Ha megnezed az egyes papirok “felhalmozott kamat” erteket, annak egyik naprol a masikra valo valtozasa lekoveti a varakozasaidat?

jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen minden papír aktuális névértékét a saját aktuális kamatával számoltam, van 9,9 14,75 15,5 és a legtöbb 16%-os kamatra. A névértékek és piaci értékek összege stimmel, a napi változás nagyon nem. Most lementettem minden névértéket, holnap négy után megnézem megint melyik hogy változik. illetve megnézem kiváncsiságból, hogy hogy állnak a felhalmozott kamatok.
jan. 18. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
+2024 szökőév, 366-tal kell osztani, ahol az alkalmazott kamatkonvenció “tényleges/tényleges” (ACT/ACT)
jan. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Végülis a mai napig felhalmozott kamatok stimmelni látszanak, de ez így fura, mert ugyanúgy 365 nappal számoltam.

minden papírnak a teljes évre adott kamatnak 1/365-öd részét kéne megadnia minden nap (kivéve pénteken, amikor kifizeti a hétvégét is)

Holnap még megnézem egyenként hogy változnak az aktuális értékék, de ez így fura.

jan. 18. 20:21
 6/8 A kérdező kommentje:
az a +1 nap nem változtat sokat. Itt tényleg az van, hogy napi 6000-nek kéne lennie, de csak 5400 körül változik naponta.
jan. 18. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Stimmel az tökéletesen, csak mikroszkóppal kell nézni, mert a mérete miatt anélkül nem látható.
jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

De unom már minden állampapíros kérdésnél olvasni a brilliáns megfigyelésként előadott evidenciát, közhelyet, pénzügyi alapvetést, hogy alacsony/mikroszkopikus/kicsi a kockázatmentes hozam…


TUDJUK, DE AZÉRT KÖSZÖNJÜK!


Na taka vissza a forex terminálhoz profitot termelni

jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!