Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnék legegyszerűbben...

Hogyan tudnék legegyszerűbben "lengyel papírt" venni?

Figyelt kérdés

[link]


Elolvastam ezt a cikket semmit nem értek belőle, de a lengyel papírok nagyon vonzónak tűnhetnek befektetés céljából, mert ahogy a cikk is írja az autoriter lengyel rezsim megbukott, most egy EU párti kormány van hatalmon, a lengyel gazdaság pedig egyébként is dinamikusan növekszik és arra gondoltam ebből vennék.


Csak nem tudom ezt hol és milyen formában lehet megvalósítani, hiszen pénzügyekhez totálisan nem értek. Kell hozzá valami applikáció vagy be kell menni valahova számlát nyitni, ha külföldi papírt akarok venni?


Van webkincstár elérhetőségem és ott is csak a PMÁP kötvényből szoktam annyit venni amennyit épp megengedhetek, mert mindenki mondja, hogy ez egy biztonságos befektetés, de sajnos a hozama qrva alacsony (5,8 milliós pénzemre idén csak fél milliót kapok ami nevetséges) ezért vennék külföldi (lengyel) értékpapírt/államkötvényt (nem tudom a cikk melyikről szól).


Ha ebben tudnátok segíteni azért nagyon hálás lennék.



jan. 21. 16:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%
#10 Ki mondta, hogy kötvényalap?
jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
#9, az ETF nem kotvenyalap…
jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, #10.
jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"az ETF nem kotvenyalap…"


Az ETF tőzsdén kereskedett alapot jelent.

Ebbe szerinted nem tartoznak bele a kötvényalapok?

jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Edes istenem…

Kezdjuk az elejen:

A kotveny es reszveny onmagaban is TELJESEN mast jelent. A reszvennyel tulajdonjogot szerzel, a kotvennyel hitelt adsz, lejarata van, es kamatot kapsz utana.

jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ezt most kinek írod?

Vagy ez hogy kapcsolódik közvetlenül bármihez, amiről eddig szó volt???

jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Vagy nem értem miért próbálsz itt engem ilyen alapokkal iskolázni, mikor látszólag te vagy az, aki itt elvesztette a fonalat.
jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!