Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az emberek miért tartják...

Az emberek miért tartják gagyinak az állampapírt miközben kormánypárti minisztereknek több tízmillió van belőle a vagyonnyilatkozatuk szerint?

Figyelt kérdés

[link]


Akkor csak nem annyira hülyék, hogy kockáztassák a pénzüket ergo biztonságosnak mondható.


Vagy másképp is feltehetném a kérdést: Ha szerintetek annyira gagyi az állampapír akkor egy átlagembernek mibe kellene befektetnie ami (adómentes jövedelemként) megközelítőleg hasonló hozamot tud biztosítani?



jan. 27. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Két csoportot tudok megjelölni akik szerintem a te szavaiddal élve "gagyinak tartják".


Az egyik a korlátolt pénzügyi tudással rendelkező kisemberek, akik esetleg még kormányszkeptikusak is, félnek hogy "elveszik mint a magánnyugdíjpénztárat". Meg az olyanok szolják le hogy kevés a hozam, akik azt mondják hogy nekik havi 800ezer kéne a megélhetéshez, közben 300-at se keresnek.


A másik, de ezek szerintem inkább ilyen trollok, akik nagy befektetőknek és spekulánsoknak adják ki magukat, és mindenkit hülyének néznek akik nem abba a magas hozam-kockázat párosú dologba forgatják meg a pénzüket amibe ők.


Ha megnézed a szakmai publicisztikákat, nem magasztalják az egekbe az állampapírt, (persze ha nem fizetett cikk) mert nyilván reálhozamban nem tud csodákat elérni, de ők is azon a véleményen vannak, hogy jelenleg a piacon lévő kínálatból rövidebb futamidőre, alacsony kockázattal, forint alapon az állampapír verhetetlen.

jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Az első elég korrektül leírta.


A két csoport amelyiket említett, sajnos mind a kettő elég népes tábor!

jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem sokan magukra is vették, mert mikor előbb néztem még 0%-ra volt értékelve a válaszom.
jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Mert penzugyi analfabetak orszagaban elunk.
jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek az első válaszolóval.


Vannak a pénzügyi analfabéták akik szerint “biztonságosabb” a bankszámlán tartani (ekkor a bank vesz helyettük állampapírt ès zsebeli be a kamatot), vagy készpénzben (ekkor ugyanúgy hitelezik az államot, csak ingyen)


Meg van az említett másik csoport, akik meg általában almát hasonlítanak körtéhez.

jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Mai viszonyok között politikust, mint referenciát felhozni?


Egyébként #1 leírt mindent, amit én is akartam volna

jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Van állampapírban pénzem.


Szerintem DKJ-ban tartani a pénzed elég biztonságos. 2033-as lejáratú PMÁP-pal viszont simán meg lehet szívni (abban is van pénzem, mert jobbat nem tudok, de csak annyi, aminél nem nagy baj, ha beragad 2033-ig, mert növelik a visszaváltás díját).


A politikusok és köztem az a különbség van, hogy 1. Lehet neki nincs szüksége arra a pénzre 2033-ig 2. ő tudni fogja, hogy melyik este éjfélkor jön ki, hogy ma 4 óráig lehetett pénzt visszaváltani, én meg csak kövi nap értesülök róla.

jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%

Az 1-es nagyjából leírt majdnem mindent...

"...miközben kormánypárti minisztereknek több tízmillió van belőle"

Pont azért, hogy neked legyen mire hivatkoznod!

Ezek az emberek VIP kategóriások minden helyen. Ők nem mindig ugyanazokkal a feltételekkel kalkulálhatnak, mint a pórnép.

Emlékezz vissza a korábbi befektetési bukfencekre: azért nem sok ilyen "halljakend" ragadt bele!

Ők sokkal előbb megkapják/leveszik a fülest ha valami gubanc van, az ő pénzük nem fog bennragadni, nem kerül halasztott kifizetés kategóriába.

Betesznek 3 havi fizut - és meg is van a 10 milla - aztán a többit viszik külföldi bankokba - euróban!

Persze lehet mondani, hogy az "állam garantálja" - és ez igaz is mindaddig, amíg be nem borul a gazdaság.

És ugye orbanisztánban minden előfordulhat - igaz, annak az ellenkezője is! Egy ilyen gazdasági összeomlás esetén nem a te kötvényed fog elsőbbséget élvezni kifizetéskor...

(én szeretném a legjobban, ha nem nekem lenne igazam!)

jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!