Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minek kellene nekem hagyományo...

Minek kellene nekem hagyományos lakossági bankszámla wise helyett?

Figyelt kérdés

Évek óta csak Wise számlám van, hagyományos bankszámlám nincs. Jönnek szembe a reklámok, mindegyik (pl: Gránit, Raiffeisen) próbál trendi lenni, de teljesen haszontalan funkciókat tolnak számomra.


A lényege a kérdésemnek, hogy milyen hátránya van/lesz, ha nekem csak wise számlám van? Miért kellene alternatívaként megfontolnom a hagyományos bankszámlát? Milyen előnye lenne?


Egyébként a bevételeim nagy része azonnal befektetésekbe megy, költőpénz van a wise számlámon csupán, kb a napi költésekre használom. Ingyenes, olcsó, nekem nincs másra nagyon szükségem. Hitelre nincs szükségem, tudom finanszírozni az életem, ha esetleg ez felmerülne.



febr. 2. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Raiffeisen számlám van.

Az is ingyenes. Csak a koltopenz van rajta, a többi megy befektetesbe.

Miért kellene nekem wise számlát nyitni? 🤔 😃

febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy neked személy szerint miért kéne, azt nyilván nem fogjuk megválaszolni és igazából a kérdést sem értem. Ki mondta, hogy kellene neked másik számla, nincs másra szükséged?


Amire válaszolni tudunk az az, hogy milyen előnyei lehetnek egy hagyományos banknak a Wise-zal szemben.

- Készpénzt egyáltalán nem tudsz befizetni Wisera, nagy mennyiségben a készpénz felvétel is valószínűleg drágább, mint egy bank saját fiókjában lenne.

- Nem magyar a forint számla SWIFT kódja, néhány munkáltatónál ez gondokat jelnethet a munkabér átutalásakor, el tudom képzelni, hogy másol is. Egyébként éppen ezért a Revolutról a Wise-ra irányuló forint utalások is "nemzetközi" utalásnak minősülnek, amiből havonta csak 1 van ingyen, míg rendes magyar forint számlára korlátlan számban.

- Wise-on nincs csoportos beszedés.


És néhány további indok, ami az általad említett felhasználási szokások alapján téged nem érint:

- A wise nem bank és nem magyar, ha bármi krakk beütne, a litvánoknál lehetne reklamálni.

- A számlavezetésen túli banki szolgáltatások teljes hiánya (betét, hitelkártya, hitel, kölcsön, befektetések)

febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mi a feltétele a Raiffeisennel az ingyenességnek? Sms nem kell, netbank sem legyen fizetős (vicc). Készpénz forgalom nem érdekel, sem nem fizetek be, sem nem veszek le. De köszi mindkettő választ.
febr. 2. 12:19
 4/10 krwkco ***** válasza:
100%

"Mi a feltétele a Raiffeisennel az ingyenességnek?"

Gold 2.0

- ingyen számlavezetés: havi 400 ezer beutalás egy összegben. Nem kell, hogy munkabér legyen, elég ha nem bankon belülről jön.

- ingyen betéti kártyához évi 500 ezer kártyaforgalom

- a hitelkártya nem ingyenes, havi ~800 ft elszámolási díj.

- értesítő SMS pénzbe kerül

- átutalásnál még tranzakciós díj sincs.

febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Határeset. Bár azt nem tudom mi lenne még az a plusz, amiért át tudna csábítani a Wise-ról? Az nagyon csábító, hogy két kattintás a deviza számla (bár nyilván ez nem kell minden nap). Esetleg még a virtuális kártya jól jöhetne netes vásárlásokhoz.
febr. 2. 12:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Február 1-től változtak kicsit a Raffaisen Gold 2.0 feltételei az új számlák esetében.

Az átutalás havi 1 millióig ingyenes, utána 20.000 Ft feletti összegrészre 0,3%, max. 10.000 Ft a díj.

Az ingyenes számlavezetéshez szükséges havi jóváírás mértéke pedig már nem 400 ezer forint, hanem 533.600 forint havonta.

A kártya akkor díjmentes ha évente 1.5 millió forintért végzel kártyás vásárlást.

febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a gold 2.0 van, ha nem csábulsz el a sok hülyeségnek amiket próbálnak tukmálni (rendszeres befektetés, értékpapírszámla, személyi kölcsön, hitelkártya), akkor totál ingyenes az egész.

Néha van van számlanyitási jóváírás akció, most épp asszem 30000 huf, ergo ezt tisztán meg lehet nyerni vele.


A többi bankoknál is mind nyitottam számlát ezekért az akciókért és ezeken is kihasználom az ingyenes számlavezetést. Sokszor elég hozzá minimálbérnyi összeg érkeztetése.

febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Esetleg még a virtuális kártya jól jöhetne netes vásárlásokhoz."

Virtuális kártya a Wise-nál is van.

febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy van, úgy értettem, hogy a Raiffeisennél jól jönne a virtuális kártya. Teljes marhaság a fizikai kártya amúgy is.
febr. 2. 17:57
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezen cikk után végképp nem értem, miért fizet valaki számlavezetési, vagy utalási díjat?


[link]

febr. 9. 07:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!