Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A diákhitel1 szabad felhasznál...

A diákhitel1 szabad felhasználású hitel hogy működik?

Figyelt kérdés
Most január végén igényeltem meg. Olvastam olvastam és úgy.. az alapján amit olvastam arra jutottam, hogy úgyis lehet hogy ameddig igényelem, majd leállítom mondjuk 6 hónap után majd az egyetem végén a 6 hónapot visszatörlesztem. De közbe amíg nem történik semmi gondoltam utána olvasok még... És itt is vannak olyan kérdések illetve válaszok amik egy kicsit összezavartak. Olyat is találtam hogy valaki visszamenőleg is kapott, de aztán rácáfoltak, aztán hogy egyfolytában kapja nem lehet leállitani aztán írta valaki hogy dehogynem... Szóval hogy működik ez?

febr. 5. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
De, le lehet allitani, szuneteltetesnek hivjak. Azonban, ha 1. felevben pl felveszed a 600 ezret es mondjuk 10 feleves a kepzesed, akkor a maradek 10 felev alatt is kamatozik, hiaba nem kersz tobbet... Szoval az a 600 ezer a 10 feleves egyetem utan mar nem 600 ezer lesz, hanem a kamatokkal novelt osszeg, tobb mint 600...
febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent a tartozasi egyenleg led naponta fog noni es barmikor lathatod majd azt a diakhiteldirekt fiokban. Es ha van folos penzed akk bankkartyaval beletorleszthetsz barmikor, igy nem fog evente akkorat novekedni a kamat. Mert a kamatszamitas alapjat kepezo toket csokkented az elotorlesztessel. Nem igazan tudom most jobban elmagyarazni telorol, de ez a lenyege kb.
febr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm világosan megfogalmazta. :)
febr. 5. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!