Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Visa valamiben rosszabb...

A Visa valamiben rosszabb mint a MasterCard?

Figyelt kérdés

Van az egyik banknál ehy olyan bankkártya/bankszámla, amelyet lehet igényelni online is, ez esetben viszont csak Visa kártyát lehet hozzá kérni… Ha személyesen intézem bankfiókban, akkor lehet Visa is, meg MasterCard is.


Nekem egyszerűbb lenne online, de igazából nem tudom hogy mi a különbség a kettő között, rosszabb e valamivel a Visa…


Még az is érdekes, hogy a családban van Revolutos és az is 100%-ban online lett nyitva, de MasterCardos. Szóval a fenti bank esetbénen sem lehet pusztán ennek a dolognak annyi az oka, hogy online ügyintézés esetén nem lehetne sehogy sem MasterCardot kérni…



febr. 11. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ma már alapvetően nincs különbség. Mindkettőt elfogadják szinte bárhol.


Egyébként a Visa mindig is sokkal nagyobb márkanév volt, mint a MC, ma is lényegesen több Visa-kártya van forgalomban, mint MC, s mind vásárlási tranzakciók, mind pedig piaci kapitalizáció terén a Visa vezet.

febr. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
34%

Viszont például én Revoluton kezdetben MasterCardot kaptam, mostanában csak Visa kártyát kaptam a Revoluttól.

OTP-n pedig szintén csak Visa kártyát kaptam az utóbbi időben, rokonom pedig MasterCardot kapott az OTP-től.

febr. 12. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Banktól függ, hogy melyik kártyát adja és milyen feltételekkel, ez csak a kártyatársaság és a bank közti szerződés függvénye.

Alapvetően ahol a Visa kártyát elfogadják, ott a Mastercardot is (legalább is Európában, máshol nem biztos, hogy így van).

Külföldi vásárlás esetén jelent némi különbséget, hogy a Mastercard elszámolása Euróban van, a Visa pedig USA dollárban. Ez csak annyit tesz, hogy ha olyan országban vásárolsz, ahol ettől eltérő a deviza, pl Csehország, akkor a Cseh koronát először a kártyatársaság váltja a saját árfolyama szerint dollárba vagy euróba, majd utána azt váltja a bankod a saját árfolyamán forintra. Ebben a tekintetben minimális különbség tehát lehet az árfolyamban.


Az OTP egyébként érdekes állatfaj. Régen, úgy az ezredforduló táján szinte csak Visa kártyákat adtak. Aztán áttértek a Mastercardra és Visa nem is volt, most pedig kezdenek visszaállni Visa kártyára, pl anyámnak a lejáró Mastercard helyett már azt küldtek. De elég vicces, hogy az OTP Mastercardot lehet digitalizálni Apple Pay-be, de a Visa kártyát nem. Emiatt az OTP Mastercard cserekártyát ad annak, aki rögzítette Apple Pay-be (pl nekem is). De ez az OTP hülyesége, nem a Visa-é, mert a Wise-os Visa kártyát zokszó nélkül lehet regisztrálni Apple Pay-be.

febr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
…hát utolsó, nem egészen így van. Most vettem át az új visa kártyámat a lejárt korábbi mastercard helyett, gond nélkül ment az applepay… ne állíts már valótlanságokat, köszi
febr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
#4 Akkor lehet, hogy azóta már lehet digitalizálni. De ezt maga az OTP oldala írta, hogy akik Apple Pay-t használnak, azoknak Mastercard megy, mert a Visa nem digitalizálható. De ezt már legalább egy éve olvastam, szóval azóta lehet, hogy működik. Én nem tudom, mert nekem MasterCard van, anyám meg nem iPhone-t használ.
febr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
30%
...utolsó, például nálam Androidon, a Google Wallet alkalmazásából simán ment az OTP Visa kártyámmal az érintéses fizetés.
febr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Az OTP digitális fejlesztésék dolgozom, lehet lepomtozni ismét kedves 5… működik, mindig is működött az apple wallet- a céges eszközeim is, a privát is apple és dolgozó, ügyfél is vagyok.

Az elég csúnya reputációs kockázat lenne, ha általános igazság lenne, amit leírsz- nyilvánvalóan nem

Igaz… az, hogy édesanyádnak vagy neked valami nem működik (a kompetenciáitokat ne is érintsük…) az nem jelenti azt, hogy ez általános hibajelenség.

Csak a buta emberek értelmeznék ezt így…

febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

#7 Én ugyan nem pontoztam le a #4 válaszodat. Ezt a #7 válaszodat viszont a minősíthetetlen stílusod miatt igen.

Én azt írtam, hogy nekem Mastercard kártyám van és azzal használom az Apple Pay-t, míg anyámnak Visa van, de neki Android telefonja van és amúgy nem is szokott telefonnal fizetni. Nem írtam sehol, hogy nem működne nekünk valami. A kompetencia hiányának feltételezését pedig szoftverfejlesztőként külön kikérem magamnak!


Az Apple Pay-t idehaza elsőként az OTP vezette be, még 2019-ben, de akkor csak MasterCard és Maestro kártyákkal: [link]


És itt van egy cikk, hogy két évig nem ment Visa kártyával, csak Mastercarddal: [link]

febr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!