Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Deviza átutalás Lengyelországba ?

Deviza átutalás Lengyelországba ?

Figyelt kérdés
928 Zlotyt kellett volna utaljak egy partnernak lengyel bankszámlára. Kiszámoltam, 214 euro, beállítottam OTP deviza utalásnàl nekik 215 eurót, hogy véletlen se legyen baj, erre 2 nappal utalás után jelentkeznek, hogy kevesebbet utaltam, 898 zloty-t(206 euro) . Hogy tudom az ilyet kivédekezni, az otp miért nem jelzi a kezelési költségeit előre, most buktam 4-5 munkanapot az termék megérkezésével, illetve a maradék összeg átutalásánal, hogy szàmoljam ki, hogy mennyit fognak levonni…? Köszönöm

febr. 17. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelöld meg a Swift utalásnál, hogy te viseled az idegen bank költségét. Vagy fizess kártyával.
febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy utalasnal eleve zlotyt alltits be, mert hat te honnan tudnad, hogy a fogado bank milyen arfolymon valtja at az ezrot zlotyra?
febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Esetleg utalj Wise-zal
febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha zlotyit vártak, akkor miért eurót utaltál?
febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"Kiszámoltam" - aztán mit számoltál ki, az árfolyamok kb másodpercenként változnak, senki nem tudja előre, hogy mennyi lesz pont két nap múlva, amikor jóváírásra kerül a fogadó fél számláján. A kezelési költségek közzé vannak téve az OTP honlapján, de nem csak ezen múlik, mert ott van a fogadó bank is, meg ugye az árfolyamingadozás. Amúgy nekem sem világos, hogy miért eurot utaltál, ha Zlotyi volt megadva, így persze, hogy kevesebbet kapott a fogadó fél. Úgy tudod kivédeni, hogy annyit utalsz, és olyan pénznemben, amilyenben kérik.
febr. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hintalow ***** válasza:
100%

Alapból ilyenkor dupla konverzió van, az indìtó bank euró eladási árfolyamon vált neked (ha jól èrtem forint számláról indìtottad)

A lengyel fogadó banknál pedig euró vètelin vátották vissza (mert gondolom zloty számla volt)


Nem tudom, hogy mièrt euróban küldted, a legtöbb bank simán jegyez zolty árfolyamot, ha abban indìtod, jóval egyszerűbb a folyamat.

febr. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért nem Zlotyban utaltam, mert a rendkívül profi OTP mobilbankban deviza utalásnál nem tudtam átállítani az Eurót, de köszi a válaszokat, sokat tanultam, legközelebb netbankon keresztül intèzem az ilyet!
márc. 6. 08:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!