Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1M forint felesleges pénzt...

1M forint felesleges pénzt hova érdemes tenni? Állampapír 10%-ra? Vagy mi más? Vagy inkább tartsam a párna alatt?

Figyelt kérdés
1 év múlva lesz szükségem rá.
febr. 20. 16:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, hogy egyesek miért javasolnak mindig spekulatív eszközöket olyanok számára, akiknek rövid időn belül szükségük lesz az adott megtakarításra. Spekulatív eszközökbe olyan pénzeket kell tolni, amit hosszú időre nélkülözni tud az ember, ha valami krach folytán bezuhanna az áruk. Már várom a tévedhetetlen technikai elemzők válaszát, akik nem tudják elképzelni, hogy van aki nem tud vagy nem akar minden nap kereskedéssel foglalkozni, esetleg megtanulni sem tudja vagy szeretné az aktív kereskedést.
febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ennyi (felesleges) pénzt csakis tudásba fektes, ez manapság kb konyhapénz.
febr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
#22 Nekem is van 1 millióm, de egy év múlva szükségem lesz rá. Milyen tudásba fektessem, hogy egy év múlva rendelkezésemre álljon a tudásba fektetett 1 millió?
febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

23


Nem tudom elképzelni, hogy milyen esemény az, amit előre látsz, hogy neked pont egy év múlva, pont akkor, lesz szükséged, pont 1 millióra, ami azért valjuk be nem egy olyan összeg, amivel olyan sokat lehetne kezdeni.

De pl német nyelvtudás az gond nélkül tudd hozni 1 év múlva jóval többet is, mint 1 milla, de nyilván vannak néhány hónapon belül elsajátitható ,,miniszakmák", ami, akkár ennyi időn belül is tudd hozni ennyit.

Nyilván ha nincs szándékod tanulni semmit, akkor marad az állampapir.

Ha 100%-ig biztos akarsz lenni, hogy visszajön ez az összeg, akkor meg ne fektesd semmibe sem, kockázat mindenben van.

febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
#24 Éppen tanulok, és körülbelül még egy év mire végzek. Szóval szükségem lesz a pénzre, ha például költözni kell munka miatt vagy hasonlók. Amúgy meg ha valakinek kevés megtakarítása van, miért kellene az utolsó fillérig elköltenie? Hogy ha jön valami váratlan, akkor álljon ott egy fillér nélkül? A néhány hónap alatt elsajátítható piacképes miniszakmák viszont érdekelnének.
febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

25

Pl targonzás-raktáros, idősgondozó, akármilyen gépkezelelő nyilván nem állomszakmák, de ha valakinek pénzre van szüksége, akkor ezeket is el lehet végezni, míg egyenesbe nem jön.

Nyilván itt olyan szakmákra kell gondolni, amit nem sokan akarnak végezni, mégis nagy kereslet rá.

Én úgy gondolom, ha valakinek csak 1 milliója van befektetni és nem akarja a világot megváltani, ilyen írányba is nézelődhet. Mivel ekkora összegnél, az alacsony kockázatú befektetések kb semmit nem fizetnek, a magasabb kockázatúakkal meg nyilván nyerhetsz sokat, de nagyobb eséllyel elveszted.

Én így látom ezt a dolgot, aztán lehet másnak van jobb ötlete.

febr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

21: Én sem.

Látod a 22-26. válaszokból, hogy azért, mert feltételezik, hogy nem csakakereskedéssel van addig kapacitásuk dolgozni,hanem még ezen felül olyan állásba is akarnak addig menni, amiből majd ÚJRA kispórolják ezt az összeget... (??)

febr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!