Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » PMÁP tulajdonosok, mit csinált...

PMÁP tulajdonosok, mit csináltok az infláció miatti pénzvisszatérítéssel?

Figyelt kérdés
Megjött a pénzeső a PÉMÁP tulajdonosoknak, aminek már mindenki megfizette az árát, de hogyan tovább?

febr. 20. 21:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha állampapír, akkor én a fixmápot venném most.
febr. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 krwkco ***** válasza:
100%
Én 2029/N BMÁP-ot vettem. 1,5% (4 év után 2,5%) kamatprémium a DKJ hozamra. Ha lassul az infláció csökkenése és a DKJ hozam kb. a pillanatnyi inflációval azonos lesz, akkor lehet a legjobb. Ha meg mégsem, akkor sem lehet nagyon rossz.
febr. 21. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Még az egyel régebbi 9,9%-os kamatozású PMÁP-on gondolkoztam, de a 7,9% már nem annyira vonzó, pláne úgy, hogy a későbbi kamatprémium is elég alacsony. Én is a FixMÁP és a BMÁP között vacillálok. Számomra a BMÁP ellen szól a csökkenőnek tűnő kamatkörnyezet és a hosszabb lejárat.

#12 Vajon a BMÁP 3 éves időtávon (a FixMÁP lejáratakor visszaváltva) is kedvezőbb mint a FixMÁP?

febr. 21. 05:22
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

En a kapott kamatoost mindig vidszaforgatom allampapirba. Nem szokam kivenni, pedig nem keves kamatokat kapok havonta.

Legutobb fix mapot vettem, az most a legjobb. Jobb mint a bonusz, mert a bonusz valtozo kamatozasu 3 havonkent, a de a fix allando.


Egyertelmuen konnyiti az eletemet, hiszen mar a kamatokbol megelnek.

febr. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanugy a pmapban teszem vissza. Gyanus, hogy abbol lehet a legkevesebbet venni, talan 25M a korlat most.

Sztem szamitanak ra, hogy elszall ujra az inflacio es probaljak kiteterelni az embereket ebbol a papirbol.

febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#15 Ez érdekes megfontolás, az értékesítési korlátot nem is figyeltem. Szerintem ha nem is számítanak rá, de felkészülnek az eshetőségre, nehogy úgy járjon az adósságkezelő mint most.
febr. 21. 15:11
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én FixMápot vettem a kamatból, reméljük jó döntés volt. A PMÁP első évben egy kicsit jobban fizetett volna, de ha csökken az infláció, akkor valószínűleg hosszabb távon jobban megérte a Fix. Ha meg nem, akkor így jártam, végül is ez már kamatból szerzett pénz, egy extra, hogy ezt is be lehet fektetni.
febr. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!