Miert mutat kevesebbet a telefonom az allampapirban tartott penzem?

Figyelt kérdés

Mar itthon a telefonomon is azt latom amit a bankban a penzugyintezo lat a sajat szamitogepen.

Ezen a heten szerdan 200ezer ft-tal volt tobb mint ma reggel.

Hogyan lehetseges ez?


Szerdan volt 13 milli 400ezer. Ma reggel mar csak 13 millio 200ezer ft volt.

Sot, alatta, van egy olyan hogy nem realizalt nyereseg/veszteseg es ott is szerdan 500ezer ft volt, de ma reggelre csak 300ezer ft.

Mi ez az eses??

Nem vettem ki penzt, semmi.


febr. 23. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Csökkent a papírok piaci értéke 200ezerrel, mert a kamatok emelkedtek.
febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Melyik az a lakossagi papir aminek valtozik az arfolyama? Tudtommal nincs ilyen.
febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem csak lakossági állampapírt lehet venni, hanem DKJ-t és fix kamatozású intézményi államkötvényeket is pl zöldet.
febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
# Ez így igaz, de melyik intézményi papírnak nőtt ennyit a hozama? Én inkább hozamcsökkenéseket látok minden időtávon. Nekem a kamatfizetés előtti napon szokott ez lenni. Már levonják a rövidesen kifizetésre kerülő kamatot, de majd csak záráskor írják jóvá. Ilyenkor valóban hiányzik a felhalmozott kamat az egyenlegből.
febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja most látom, hogy ez banki értékpapírszámla. Azt nem tudom, hogy ők hogy bűvészkednek vagy bűvészkedhetnek az árfolyamjegyzéssel.
febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, az az igazsag hogy tegnap kaptam kamatot es ma is , osszesen 200ezret. Es annyival kevesebbet mutat.

Na most egy ido utan megfogom kapni ismet azt az osszeget ami most ugymond " elveszett"?

febr. 23. 20:52
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem valószínű, hogy a kamatfizetés miatt nem láttad az adott összeget. Ha még sem így lenne, érdeklődj a bankodnál.
febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Jó tanács, hogy ne a bankodnál vedd az ilyen állampapírokat, hanem nyiss közvetlenül a kincstárnál egy számlát. Sok ilyen idegeskedést megspórolsz és mellé még ingyenes is.
febr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Keresd a lenyúlt magánnyugdíjpénztári milliárdok mellett. Etesd csak tovább a csüngőhasú kolostormalacot!
febr. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit neked kiír, az az az összeg, amit akkor kapnál, ha abban a pillanatban visszaváltanád az egészet (tőke+addig felhalmozott időarányos kamat-visszaváltás díja).

Ha történt kamatkifizetés, akkor teljesen normális, hogy annyival kevesebbet fog mutatni. Amit egyszer kiutaltak neked, az miért szerepelne továbbra is az egyenlegeden?

febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!