Az otp bankban utalások könyvelésénél a bank nézi a közleményeket hogy mi van bele írva?

Figyelt kérdés
Meg eleve akik könyvelnek mit néznek vagy vizsgálnak meg egy utaláson?

febr. 27. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Szóval szerinted ül egy sereg ember az OTP-ben akik azzal foglalkoznak, hogy minden egyes utalás kézzel elkönyveljenek?


Nincs ilyen ember és kötve hiszem, hogy a közleménybe írt dolgok érdekelnének bárkit is a bankban.

febr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
#1 Ahhoz kepest az ugyintezo egyszer szova tette, hogy milyen weboldalakon vasaroltam online... nem ertem, megis mi koze van hozza, valami tok mas miatt mentem be. Az ilyeneket ki kellene rugni, de paroa labbal.
febr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen automatizálva van az utalásos rendszer, emberi beavatkozás nélkül működik.


Persze, ha valaki akarja, meg tudja nézni az utalásod adatait, a közleményt is beleértve. Nyilván nem bárki, s nem bármikor és főleg nem megfelelő indok nélkül.

febr. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor mit jelent pontosan a könyvelés alatt/könyvelve? Miért kerül időbe ha teljesen automatizált?
febr. 28. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, úgy látszik megjöttek a bankárok lepontozni... ne féljetek, legközelebb minden apróságért panaszt teszek rátok!
febr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

1. A banki rendszer minden tranzakciót ellenőriz különféle szabályok és algoritmusok mentén. De emberi (dolgozói) ellenőrzés és beavatkozás csak akkor történik, ha a rendszer egy tranzakcióval kapcsolatban értesítést küld nekik, mert gyanúsnak ítéli az adott műveletet (valamilyen visszaélés, például pénzmosás gyanúja merül fel). Ilyenkor a monitoring osztály lecsekkolja a tranzakció részleteit, adott esetben a közleményt is.


2. Könyvelve = megtörtént a tranzakció, tehát a te számládon levonásra került az összeg, míg a kedvezményezettnél jóváírásra. Könyvelés alatt = zárolva van az összeg, vagyis se te, se a másik fél nem férhet hozzá az összeghez. Ilyen esetben a tényleges levonás akkor történik meg, ha a terminált üzemeltető cég visszajelez a bank felé, hogy megtörtént a teljesítés, szeretné megkapni a pénzét. Ilyen visszajelzés hiányában a bank egy idő után feloldja a zárolást, te pedig ismét rendelkezhetsz az adott összeg felett.

márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!