Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzálog hitelem van 30 évig....

Jelzálog hitelem van 30 évig. Most hogy nőtt a jövedelmem félre tudok tenni 100.000 Ft-ot. De én azt is a hitelbeforgatom, mert nagyon nem vagyok jól mióta ez a hitelem van. Többi lent?

Figyelt kérdés
Szépen apad a hitel, de magamat egy mosott szarnak érzem emiatt. Nem tudok balanszba lenni. Más is érzett így? Mit csinált?

márc. 4. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Hitel nem befolyásolja a hangulatom. Törlesztem meghatározott feltételekkel, cserébe van egy lakásom és nincs albérleti díj.


Hogyha mosott szarnak érzed magad, ott valami más áll a háttérben amit nem fejtettél ki.

márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar a hitelem, jobban szeretem, hogyha szépen nő a befektetéseim értéke.

Hány %-os a hitel? Ha 5% alatti, akkor nem érdemes apránként előtörleszteni.

Be lehet rakni állampapírba, aztán amikor már az állampapír kevesebbet hoz, mint a hitelkamat elég akkor betörleszteni.


Nyitottam a hitelhez Egészségpénztárat annó, azon is lehet nyerni évi 70ezret. Amíg alacsony a htelem kamata, addig kiélvezem, és nem sietek a törlesztéssel.


Elején még engem is zavart a hitel, de ahogy egyre több pénzem lett félrerakva ez a nyomás megszűnt. Ehhez persze kellettek fizetésemelések is, miközben a hitel törlesztő nem nőtt, így egyre kevésbé volt megterelő fizetni.

És a tavalyi brutális kamatszint mellett a megtakarításaim szépen kinőtték a hiteleimet.

márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
30 év rengeteg, olyan hosszú hitelt csak őrültek vállalnak be.
márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:
100%

"nagyon nem vagyok jól mióta ez a hitelem van."

Az ember élete során a bevételek és a kiadások időben nem esnek egybe. A megélhetés feletti pénzkereset nagyjából a munkakezdéstől nyugdíjbamenetelig viszonylag egyenletesen oszlik el. Miközben a nagy kiadások már a fiatal felnőttkorban jelentkeznek. Pl. lakni kell valahol.

Arra való a hitel, hogy a bevételeket és a fogyasztást időben összekapcsolja. Szóval semmi gond nincs a hitellel, ha értelmes dologra költik és a jövőbeli kereset fedezi a törlesztést.

márc. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:
100%

"Szépen apad a hitel"

Nagyobb biztonságot jelent, ha a többlet pénzeddel nem előtörlesztesz, hanem egy mozgósítható befektetésbe teszed. Mert ha netán ideiglenesen elapad a bevételed, akkor a megtakarítás fokozatos felhasználásából meg tudsz élni és fizetheted a törlesztőt is. Míg viszont az előtörlesztést nem kérheted vissza, és egy munkanélküliség miatt az alacsonyabb törlesztőrészletek is gondot jelenthetnek.

Különösen megéri hanyagolni az előtörlesztést, ha a befektetésed hozama magasabb, mint a hitel kamatlába. Ahogy 2-es is írta.

márc. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Van fent egy hitel kalkulátor, abba szoktam beírni, hogyha elotorlesztek, mennyit sporolok meg. A hátralevő kamatot, ami az adott összegre esik, ami hatalmasnak tűnik. Ezért gondoltam hogy folyamatosan elotorlesztek
márc. 5. 19:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!