Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van ilyen lekötés/megtakarítást?

Van ilyen lekötés/megtakarítást?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék a lányomnak hogy lehet hozzá tenni kivehető belőle közbe ha gondolja illetve én is ha nem töltené még be a 18 évet. Hogy én is vehesse ki neki alkalomadtán. Van ilyen? Ha igen hol?
márc. 5. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Sima megtakarítási számla barmelyik banknál van.
márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak a hozama kevés igaz?

Ehhez hozzanyulhatok én is?

márc. 5. 12:26
 3/9 anonim válasza:

Az olyan papíroknak, megtakarításoknak van nagyobb hozamuk, amikhez nem lehet hozzányúlni - azt "honorálják" nagyobb összeggel, hogy tovább használhatják a pénzedet. A bármikor kiveszek belőle nem a magas hozamú dolog.

De például a sima banki megtakarítási számláknál pl a Met Life-nak vannak egész normális megtakarítási csomagjai - azt nézd meg esetleg. De csodát egyiktől se várj!

márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen.
márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs mi? :D most írtak 2en is hogy van :D az ilyen mit érez??
márc. 5. 14:47
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 - Pedig 4-esnek igaza van.


Olyan van, hogy te a magad nevére nyitsz egyet, arról te magadnak annyit pakolsz ki-be amennyit akarsz. Aztán a lányodnak, amikor eléri a 18-at vagy odaadod a pénzt vagy nem, az a te döntésed.

Vagy egyszerűen rakod a többi megtakarításod közé, és könyveled mennyi abból a gyereké.


Olyan konstrukció nincs, hogy a lányodnak nyitsz de te arról bármikor kivehess pénzt. A gyereknek szánt megtakarítások lényege pont az szokott lenni, hogy korlátozott róla a kivételi lehetőség lejárat előtt.

márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy kiveszem-beteszem és még hozamot is termel…


Vagy kiveszem-beteszem és az a sima bankszámla nulla kamattal,


vagy hozamot akarok és akkor az a kötvény vagy részvénybefektetés, amelynél hajlandó vagyok a tőkéről lemondani tartósan…


De hát majd megtapasztalod, nem kell nekem hinni…

márc. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyitsz egy brokernel tbszt es veszel s&p500 at, aztan feltorod mindig egy kis reszet ha szukseges
márc. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A befektetéseknek három jellemzője van:

1. Könnyen hozzáférhető

2. Jó hozamú

3. Alacsony kockázatú


Ezekből kettő választható.

- Egy könnyen hozzáférhető és jó hozamú befektetés kockázatos lesz.

- Egy jó hozamú és alacsony kockázatú befektetés nem váltható vissza akármikor

- Egy alacsony kockázatú és könnyen hozzáférhető befektetés nem lesz jó hozamú

márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!