Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez bűncselekmény vagy ha nem,...

Ez bűncselekmény vagy ha nem, akkor milyen szankció érhet?

Figyelt kérdés

Vettem fel 2 millió forint felújítási hitelt.

Közben úgy alakult, hogy sikerült átvenni valakitől anyagot, illetve a munkadíj se annyi lesz, amennyi.

Így körülbelül a feléből kijön, de annak a nagy részről se lesz számla.


Ha nem tudom igazolni, hogy elköltöttem a 2 milliót, mi lesz?


márc. 8. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
kamattal együtt vissza a feladónak.
márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
(Tudja, van egy ilyen papír amit alá teccccettt írni, jelezve hogy ÉRTI, és elfogadta a hitel feltételeit... Az van a tetejére írva - ha most nézne bele életében először - hogy “Hitelszerződés”. Abban pontosan le van írva a válasz, sőt még olyan dolgok is, amikre eddig nem is tecccettt gondolni.)
márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

"Ha nem tudom igazolni, hogy elköltöttem a 2 milliót, mi lesz?"


Az lesz, ami szerepel a szerződésben, amit elolvastál, tudomásul vettél és elfogadtál a hitel igénylésekor.

márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
börtön
márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy ez durva... Hogy:

- TE vettél fel egy hitelt

- TE írtad alá és olvastad el a feltételeket (gondolom...)

- TE csinálod, szervezed és fizeted a felújítást

- TE tudod, hogy mennyi lesz az annyi és mennyi marad meg

- TE előtted van minden válasz a nyomorult hitelszerződésben. Sőt, le merem fogadni, hogy a hitelügyintéző is elmondta, csak te bámultál ki az ablakon


Erre kiírod ide vadidegenek elé, hogy mi válaszoljuk meg :D. Azér van baj itt is.

márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úristen 🤡



Délben, a munkahelyemről írtam ki a kérdést,(mivel reggel hívtak, hogy változik a dolog)gondolom nem meglepő, hogy a hitelszerződés nincs nálam, az ügyintéző meg már nem válaszolt.

Az a legjobb, hogy az egyik elkezdte osztani az észt, a többi meg folytatta a bullshitet.

márc. 8. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Te meg elkezdted.. Magadra vess
márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

6: Igen, az durva, hogy nem tudod fejből, milyen kötelezettséget vállaltál.


Én nem hiszem, hogy bármilyen hitelnek, ami nem államilag támogatott, hanem piaci hitel, ellenőrzik a felhasználását.

Ezért csacskaságnak tűnik, hogy ilyen felmerül, de neked kell tudni, hogy volt-e feltétele.


Ezt a kérdést elolvasva még csak az jut ezen kívül az ember eszébe, hogy ha tudod, hogy ellenőrzik a hitel felhasználását, akkor mérlegelned kellett ezt, akkor tudnod kell, hogy volt ilyen, és az hogy volt, mint volt.

márc. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!