Szerintetek mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Apámnak már 2x is küldött smst az OTP. A szám ahogy néztük tényleg az OTP-hez tartozik. Szerintük az én kártyámmal van valami, azért küldték. Azt írták hogy tartozás van a számlámon. Én az OTP appot használom, ha pénzt költök akkor kapok értesítést róla. A fura, és amit nem értek: egy 4 jegyű szám van az sms elején, de ez nem a kártyaszámom, se a bankszámlaszámom. Ezen felül a szerződésen ez a szám nincs feltüntetve, csak a sajátom. Engem egyáltalán nem kerestek,(18 vagyok ha ez számít) az appban sem vontak le semmit amiről nem tudnám mi az. Junior debit kártyám van, ezen egyáltalán lehetséges a tartozás? Az app szerint van rajta pénz, nem vagyok mínuszban. Végignéztem az összes számot a szerződés lapjain de ez a 4 jegyű szám sehol sem tűnt fel. Azt mondta hívogatják, de a szám nem egyezik az sms számával, és a telefonszám sem ugyanaz, vagy 3 különböző.

márc. 8. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
scam
márc. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A szám ahogy néztük tényleg az OTP-hez tartozik"

Ezt hogy sikerült megállapítani?


Biztos, hogy átverés, főleg, hogy a hivatalos oldalon más adatokat látsz (nincs hátralék). A telefonszámot tiltani, az SMS-ben semmit sem megnyitni!

márc. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek cigány/niggériai/északkoreai éhenkórász csalók.


Ha sikerülne így kicsalniuk a pénzedet, az a kényszerprostitúció/meszesgödör/meszesgödör elkerülését jelentené számukra a mai napra.

márc. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az SMS arról a számról érkezett amiről anyum szokott értesítő sms-t kapni ha levesz pénzt a számláról. Linket vagy bármit amit megnyitni lehetne, nincs az üzenetben. De szerintem sem igazi, mert a számon kívül semmi sem hiteles.
márc. 9. 10:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!