Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben az esetben a fizetése...

Ebben az esetben a fizetése mekkora részét lenne optimális félretennie az embernek?

Figyelt kérdés
Nettó 300e kb a fizetés és otthon él a szüleivel. Meg akarja szerezni idővel a jogsit és egy felsőfokú nyelv vizsgát de a következő 1-3 évben fel is szeretne majd költözni Budapestre.
márc. 13. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
90%
márc. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Nettó 300-ból nem lehet értékelhető befektetést építeni, így én tartózkodnék a kockázatos eszközöktől és maradnék az állampapír mellett.

Egyébként Budapest az muszáj? Mindenki azt hiszi, oda kell költözni, közben meg egy nagy, büdös, ronda, élhetetlen város.

márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Kicsit félre ment, de a lényeg érvényes. Minél többet érdemes félre tenni, ha tudsz, akkor akár 100-150 ezret is. De Budapestet gondold át.
márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

Minek akar felköltözni?

Mert az nem cél, hanem a célhoz vélelmezett eszköz, ami nem biztos, hogy a célhoz vezet.

Budapestre felköltözés csak olyan esetekben cél, ha teszemazt mindennap az Operettszínházba akar járni és oda gyalog akar járni. Vagy ott lakik a lánya. Ilyesmi.

márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Értem én, Budapest, mert ott van munka.

Ja, csak pont ezért vízfejű ez a rohadt ország, mert minden hülye azt hiszi, hogy majd Budapesten jobb lesz.

Ha olyan munkád van, ami otthonról is végezhető, akkor fölösleges felköltözni.

Ha olyan melód van, amihez muszáj bejárni, akkor meg amennyivel többet keresel Pesten, az el is megy a drágább megélhetésre.

márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem drágább a megélhetés Budapesten, mint vidéken. A Lidl-ben itt is ugyanannyi minden, mint bárhol máshol. Több a lehetőség, így többet tudsz költeni szórakozásra, ez igaz, de az már nem a megélhetés kategória.

A lakhatás az egyetlen olyan dolog, amit jól meg kell választani (pl lakótársakkal sokat lehet spórolni, én is így kezdtem az elején, csak egy szobát béreltem pár évig).

márc. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a munka otthonról végezhető, az irodába be kell járni, heti 2, de inkább 3 alkalommal. Ha nem költözöl oda, akkor ingázni fogsz. Ha nagyon messze laksz, nettó kivitelezhetetlen, hacsak nem akarsz nap 2-3 óráat oda és vissza is utazni és az egész napod elmegy. Ha meg j közlekedésű helyen laksz, pl M7es vonala, akkor meg az ingatlanárak és a bérlés is már horror, a Balatonig lefelé...

300 nettóból meg sajnos nem sokra fogsz menni, amiket leírtál, de mivel szüleiddel élsz, ha nem kérnek tőled az otthoni lakhatásért pénzt, akkor elég jól fogsz tudni félretenni. Én anno a fogamhoz vertem a garast amennyire tudtam, máshogy nem fogsz előre jutni. Akkor mozdultam Bp-re, amikor lehetőségem lett lakást venni, annyi szerencsém volt, hogy az utolsó pillanatok egyikét fogtam meg, amikor elindultak az albérlet és lakásárak emelkedése meredek, már vidéken is egy vagyon lett, Bp-t meg hagyjuk is. Ma már nagyon nehéz kivitelezni a dolgot, nem akarlak elkeseríteni, de kb 7-800 ezres fizu kell ekkora infláció mellett, hogy összedobj egy lakás beugróra évek alatt vagy esetleg egy kocsira pénzt, az albidíjak meg irreálisak, főleg, ha metróvonalon gondolkodsz lakni.

márc. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!