Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem járnak rosszabbul az...

Nem járnak rosszabbul az örököseim(testvérem, ill. a családja), ha a folyószámlámról autónyereménybetétet vásárolok?

Figyelt kérdés
Egyáltalán, mit kéne tennünk, hogy a legelőnyösebben jussanak hozzá az összekuporgatott pénzemhez.
márc. 20. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Át egyenesági örökség adó és illeték mentes.

Mindegy mibe fekteted a penzed.

márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fogadj már örökbe tesó
márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jelentkezőket előbb találnék, mint választ a kérdésemre.
márc. 20. 17:54
 4/7 A kérdező kommentje:
A testvér nem egyenesági.
márc. 21. 07:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Valójában 23 másodpercre volt szükségem, hogy a Google segítségével választ találjak a kérdésre:


[link]

márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A testvér nem egyenesági."

Attól függetlenül, hogy nem egyenesági rokon, még mentesül az örökösödési illeték fizetése alól.

márc. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy foglalkoztok a gondommal. Az érintettek se időt, se szót nem vesztegetnek rá. Arra voltam kíváncsi, hogy a folyószámla, az abból lekötött gépkocsinyereménybetét örökölhető-e. Kedvezőbb-e a helyzet, ha elhalálozási kedvezményezettet nevezünk meg. Azóta már tudom, hogy csak a hozzáférés ideje szempontjából kedvezőbb. Nem is aggályoskodtam volna talán, ha a múltban nem futottunk volna bele hasonló esetbe, amikor apukám halála után az általa lekötött ház árához csak nagy illeték befizetése után fértünk hozzá. Hogy azóta kedvezőbbek a feltételek, nem kisértem figyelemmel.
márc. 23. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!