Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Közalkalmazott vagyok.2003...

Közalkalmazott vagyok.2003 szeptembere óta van határozott idejű szerződésem, melyet folyamatosan hosszabítgatnak. Most megint lejárt dec.31. -én. Mikor lesz már törvényesen is határozatlan idejű?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta, hogy 5 év után már automatikusan azzá válik, valaki meg azt, hogy 3-szori meghosszabítás után, Melyik az igaz?
2009. jan. 4. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A közalkalmazotti jogviszony határozatlan időre történő kinevezéssel és annak elfogadásával jön létre, írásban.


Határozott időre csak két esetben létesíthető közalkalmazotti jogviszony:


helyettesítés céljából vagy

meghatározott munka elvégzésére, illetve feladat ellátására.

Ebben a két esetben 5 évnél hosszabb időre is létesíthető közalkalmazotti jogviszony, ha a miniszter engedélyezi. 2005-től a határozatlan időre szóló közalkalmazotti jogviszonyt akkor is határozott idejűvé kell módosítani, ha a közalkalmazott hozzájárul a prémiumévek programban történő részvételéhez.


Sajnos a gyakorlatban többször is előfordul, hogy költségcsökkentés céljából például általános iskolai tanárt szeptembertől júniusig alkalmaznak oktatási feladatokra, határozott időre, évről évre. Amennyiben ez nem helyettesítés céljából történik, nem jogszerű a határozott idő kikötése, mivel a közalkalmazott munkakörét nem jelölhetik meg meghatározott munkaként, illetve feladatként. Például fűtési idényre, fűtési feladatokra lehet alkalmazni közalkalmazottat határozott időre.

2009. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit te írtál az a munkatörvénykönyve alapján létesített unkaviszonyra érvényes, az 5 év, közalkalmazottaknál nem így van, úgy tudom, hogy ott a határozott idejű foglalkoztatás nem válhat határozatlanná, csak akkor lesz ilyened, ha így kötik meg legközelebb a szerződést veled.
2009. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne röhögtess, ez a közalkalmazotti törvényből van kiemelve szó szerint.
2009. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Illetve ha nem a válaszra írtad, akkor bocs a "kirohanásért"
2009. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én valóban helyettesítőként vagyok felvéve, mert annak idején még így alkalmaztak. De azóta, már eltelt 7 év és senkinek a helyén nem vagyok. Meddig lehet valaki helyettes?
2009. jan. 8. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!