Bank tehet ilyet?

Figyelt kérdés
Kellemes Ünnepeket! Üdvözletem mindenkinek. Az alábbi témában lennék kíváncsi a véleményekre. Az, hogy melyik magyar bankról van szó nem lényeges mert úgy általánosságban az összes jelenlegi bankot figyelembe véve vagyok kíváncsi a válaszokra.Tehát adott egy bankszámla ami normál használatban van, havi rendszerességgel érkezik rá fizetés van hozzá netbank szolgáltatás van hozzá bankkártya stb. tehát egy teljesen hétköznapi bankszámláról van szó. Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen bankszámlának van-e valami olyan díja vagy egyéb fizetnivalója ami csak létezhet még a legjelentéktelenebbeket is figyelembe véve amit a bank postai úton, próbál megfizettetni a számla tulajdonosával. Például olyanra gondolok, hogy előfordulhat-e az, hogy jön a postán nekem az adott banktól egy levél, hogy fizessen be pl. 6000-Ft-ot csekken vagy egyéb módon egy valamilyen bank által megnevezett indoklás miatt. Összefoglalva a dolgot jöhet-e nekem egy adott banktól postai úton egy olyan levél amire egy adott összeg befizetésére szólítanak fel legyen az akár konkrétan általuk küldött postai csekk vagy pénzbefizetésre való felszólítás?
márc. 31. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Persze.
márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezz rá a banknál, hogy valóban van-e ilyen fizetnivalód. Ez a legegyszerűbb, ha olyan csekk jön amit nem vártál, vagy furcsa adatok szerepelnek rajta.
márc. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
A bankszámlához kapcsolódó díjakat az adott számlán szokták terhelni és nem postai csekket küldenek. Ezt csak akkor tudom elképzelni ha már régóta fennáll a tartozás a számlán, de használatban lévő számla esetén nem igazán.
márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha nincs hónapok óta folyamatos mínuszban a bankszámlád, akkor nem. Akkor viszont már meg is szüntették volna.
márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
dehogy
márc. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"valamilyen bank által megnevezett indoklás miatt."


ezt kellett volna bővebben ide írni ...

ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha 100 embernek kiküldesz egy hivatalosnak látszó levélben egy fizetési felszólítást egy csekkel, tuti, hogy páran gondolkodás nélkül befizetik...
ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hívd fel, vagy még inkább menj be a bankodhoz és kérdezd meg tőlük, hogy mi ez a csekk, milyen jogalappal küldték ki, egyáltalán miért küldtek csekket ahelyett, hogy a náluk vezetett számládra terhelnék a díjat.


Érdemes alaposan megnézni, hogy vajon hiteles-e a csekk, stimmelnek-e rajta az adatok, valóban a bankod adatai szerepelnek rajta, vagy valaki másé.

ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!