Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 18 éves vagyok. 350 ezer a...

18 éves vagyok. 350 ezer a havi keresetem. Nettóban. Az otp-nél szeretnék felvenni lakásvásárlási hitelt. Az önerő megvan hozzá. Lehetséges így az életkorom miatt ?

Figyelt kérdés

Olvastam már sok cikket de mindenhol mást írnak.

Valahol 18 éves kort van ahol 21 évest.



ápr. 2. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
kevés ez még hozzá.
ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
azt mindek neked a lakás ilyen fiatalon?
ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
már ennyi idősen elakarsz adósodni?:D inkább gyűjtögess még hozzá.
ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Milyen munkad van 18evesen hogy ennyit keresel? Be vagy egyaltalan jelentve?
ápr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Egyrészt, nem az OTP-nél szeretnél, hanem ahol a legjobb konstrukciót kapod. Tehát meg kell nézni kalkulátorokban, aztán bemenni a bankokba ajánlatot kérni.

Az életkor lehet tényező, de feltétlezem helye váltogatja, hogy hol mennyire.

Azért egy kalkulátort futtass le, hogy ennyi nettóval (feltéve persze, hogy bejelentett, határozatlan idejű jövedelem) mennyi hitelre leszel jogosult és annak mennyi a törlesztője. Lehet ki sem jönnek a számok amikre szükséged lenne

ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Keress meg egy hitelközvetítőt, mert ő több hitelajánlatot fog mutatni neked, egyáltalán nem biztos, hogy az OTP-nél a legelőnyösebb.

A hitelközvetítő pedig pontosan tisztában van mindenféle kondicióval is, lehet, hogy az egyik bank pl. nem hitelez 18 éveseknek, de a másik bank igen - ezért érdemes ilyen mebreket megkeresni.

ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Vagy mondjuk vegyél akkora kérót, amekkorára pénzed van xd
ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A bankokat legjobban az érdekli, hogy határozatlan idejű-e a szerződésed (belátható időn belül kisebb az esélye, hogy munkanélkülivé/fizetésképtelenné válsz). A kor inkább az időseknél szokott kizáró tényező lenni (várhatóan elpatkol-e, mielőtt visszafizeti).


2. Az önerőd akkor van meg, ha a bank megad a jövedelmedre annyi hitelt, amennyi a lakásvásárlásra kell. Attól, hogy a bankok rendszerint 20% önerőre adnak hitelt, nem jelenti azt, hogy te ezt meg is kapod. Ha a 80% törlesztőrészletét nem tudod kigazdálkodni, akkor nem fognak neked hitelt adni.


3. Beleszámoltad azt is, hogy egy ingatlanvásárlás költségei nem állnak meg a vételárnál?

ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!