Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Készpénzfelvétel nem ingyenes?

Készpénzfelvétel nem ingyenes?

Figyelt kérdés

Kezdő banki ügyfél vagyok.

Úgy tudtam, havonta 150 ezerig illetékmentes a készpénzfelvétel.


Kivettem 150 ezret az automatából, és levontak 900 Ft tranzakciós díjat.

Nem értem miért!


Ezek szerint nem lehet 1 összegben kivenni ennyit, csak 2 részletben?



ápr. 3. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nyilatkoztál róla a számlavezető bankodnál, hogy kéred a havi max 150.000 forintos ingyenes készpénzfelvételt? A kedvezmény nem jár automatikusan.
ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Az ingyenes keszpenzfelvetelhrz kulon kervenyt kell benyujtani es a benyujtast koveto honaptol tudsz felvenni 150 ezret ingyenesen, felteve ha a honap 20. napja elott benyujtottad a kervenyed. Ha 20-a utan nyujtod be akkor a rakovetkezo honap utani honapban tudsz eloszor ingyenesen keszpenzt felvenni.
ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ezt nem tudtam. És a tanácsadó sem mondta akinél nyitottam a számlát.

Mikor szó volt róla, még mondta is hogy 150 ingyen van. De nem mondta hogy ez nem automatikus én meg nem tudtam..

ápr. 3. 17:38
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Hol adnak ki 900-ért 150 000-t? Sokkal többért adnak ki általában...
ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

A számlát vezető banknál kell írásban nyilatkozni, hogy melyik bankszámlával kapcsolatban kéred a havi maximum 2 alkalommal összesen 150 ezer forint összegig ingyenes készpénzfelvételi lehetőséget az ország bármelyik bankautomatájából.


Ha nem nyilatkozol, akkor az nem jár automatikusan. Ha több bankszámlád van, akkor is csak az egyik esetén van lehetőséged ezt igényelni.


Elég baj, hogy nem hívták fel a figyelmedet rá. Nekem szóltak és rögtön írásban nyilatkoztam is. Egyébként én sem tudtam volna róla.

ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Végül beszéltem a tanácsadóval, és kiderült, hogy nyilatkoztam erről!


A gond az volt, hogy február végén (20 után) nyitottam a számlát, ezért márciusban még nem volt érvényes az ingyen készpénzfelvétel, hanem csak áprilisban lett volna.


Különösen bosszantó, hogy március utolsó munkanapján délután vettem ki a pénzt, amit nem aznapra, hanem csak áprilisra könyvelt el a bank, de az illetéket mégis levonták, mivel hogy márciusban vettem ki..

ápr. 5. 09:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, az bosszantó!

Melyik számlacsomagról van szó?

Mert a 900 Ft az elég olcsónak számít, 1500-2500 Ft általában.

ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
KH okos vagy valami ilyesmi a neve. 6 ezrelék a pénz kivétel díja és 3 ezrelék az utalásé.
ápr. 5. 16:36
 9/9 anonim ***** válasza:
8: Köszi.
ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!