Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Merjek venni állampapírt...

Merjek venni állampapírt ebben a helyzetben, hogy ennyire magas az államháztartási hiány?

Figyelt kérdés
Tartok tőle, hogy nem fogják tudni egy idő múlva visszafizetni a pénzem egészét.

ápr. 11. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Én is erre voksoltam, ezért aranyat vettem.
ápr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem lenne magas a hiány, nem kellene annyi állampapírt kibocsátani és nem lennének ilyen magas hozamok sem.

A valós veszély nem a fizetésképtelenség, hanem a Forint leértékelődése az Euroval szemben és az ezzel részben összefüggő infláció.


Ha 5+ évre fektetsz be, akkor keress részvény ETF-eket, ha csak pár évre, akkor a jelenlegi visszaváltási szabályokkal a hosszú lejáratú állampapírokkal is jól jársz.

ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Nekem van bent pénzem, én nem tartok ilyentől. De ha te nem bízol benne, akkor nyilván nem fogsz venni.

A régebbi papírok most nagyon jól fizetnek, az újak már alacsonyabb kamattal jöttek ki, értelemszerűen.

ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

@2


"nem lennének ilyen magas hozamok sem"


Miért?


Vannak?

ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

Nekem kozel 20 millio ft-om van allampapirokban, kerdezo. En tudok aludni, nem tartok attol, h nem fizetik ki a penzt.

Te mennyiert vennel allampapirt kerdeto? Fel millaert ? Na ne viccelj.

Miert van lepontozva, az aki azt irta, h elozo evi allampapirok fizetbek most nagyon jo kamatokat??

Ez igaz, tapaszralom en is.

Az ujaknal mar kevesebb kamatot fizetnek.

De sok nincstelen, irigy van itt kerem.

ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

"Miert van lepontozva, az aki azt irta, h elozo evi allampapirok fizetbek most nagyon jo kamatokat??"


Talán mert ez nem válasz arra a kérdésre, hogy a kérdező MOST merjen-e állampapírt venni, így a GYK szabályzata alapján lepontozandó, hisz a kérdező számára, az aktuális kérdéssel kapcsolatban "nem hasznos" válasz.

ápr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%

#4: az egy éves papírok most 6%-on mennek

2020 elején az egy éves DKJ 2% alatt volt.


A 6%-os állampapír Európában kifejezetten magas hozamnak számít. Romániában magasabbak a hozamok, de a többi környékbeli EU ország 4% körül van.

ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Lehetséges hogy a 6% Európában magasnak számít, Magyarországon viszont az infláció mértéke miatt nem hozam, hanem veszteség.
ápr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Egyfelől akkor vehetsz infláció követő papírt, másfelől nem attól lesz egy hozam alacsony vagy magas, hogy te minek érzed, hanem hogy mi érhető el a piacon hasonló kockázat mellett.


A magyar papírok kockázata (hasonlóan az összes európai államkötvényhez) minimális, de a hozamuk magasabb.

ápr. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

Tévedsz. Az állam saját devizanemében - extrém szélsőséges esetekből eltekintve - képes lesz visszafizetni a pénzedet a nominális kamattal együtt.

Ennek oka, hogy bármely állam korlátlanul képes "pénzt nyomtatni" saját devizanemben.

A kérdésben felvetett kockázatot nem kell futnod.


Az államháztartás hiányát mindig képes lesz fedezni az állam, a kérdés "csak" az, hogy milyen áron, azaz mekkora mértékű kamat ellenében kap forrást a lakosságtól, a vállalatoktól, külföldi befektetőktől, IMF-től, .......


Nézd meg mekkora hiánya van az USA költségvetésének, az olaszoknak, .... a GDP arányában mégpedig évtizedek óta, folyamatosan. Mégis jól érzik magukat, van mit a tejbe apritani.


Attól tarthatsz, hogy a magas ÁHT idővel durva magas inflációhoz vezet, így a befektett pénzed reálértéke a kamatok ellenére drámaian csökken. De a ma ismert magyar ÁHT mellett ez mérsékelt, viselhető kockázat még.

ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!