Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha euróban van a pénz a...

Ha euróban van a pénz a bankban de forintban kell fizetni, mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
A bank átváltási árfolyama nyilván veszteséges. Viszonylag nagy az összeg, arról nem lehet szó, hogy kiveszegessük és átváltogassuk. Van valami értelmes mód, hogy ne veszítsünk túl sokat?

ápr. 11. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Wise esetleg.
ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

A fintech cegek mint a Wise, Revolut, Curve megoldast jelenthetnek, de egyre tobb hagyomanyos banknal is van joarasitott atvaltasi lehetoseg, pl az OTP-nel az Arfolyam plusz csomag, az erstenel elvileg ez csomagtol fuggetlenul mukodik, lasd

[link]


De ha nagy osszegeol van szo (10m+ forint) akkor kerhetsz a bankodtol egyedi arfolyamot az atvaltashoz.

ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Aktív Szál ***** válasza:
61%

1. lehetőség: fizesd Euróban ha lehet. Nekem volt már olyan, hogy itthoni cégnek átutalással fizettem Euróban. Ők is nyertek, én is nyertem.

2. lehetőség: devizakártya, amiről el tudod költeni és deviza vételi árfolyamon számol a bank

3. lehetőség: Wise, Revolut

ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

@ 3:mit értesz az alatt, hogy Wise, Revolut ?

Ha forintban kell a boltban, a neten termékekért, szolgáltatásokért fizetni, ezek a Fintech cégek nem alkalmaznak vételi/eladási árfolyamot ?

A kérdésben ott van, hogy forintban költ.

ápr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne veszíts túl sokat ? Mihez képest ? Az aznapi árfolyamhoz képest, amikor épp vásárolsz forintban ?


Vársz néhány napot , hetet, amikor a forint erősödik a viszonyítási alapként elfogadott dátumhoz. Ha az kompenzálja a deviza vlteli árfolyam és középárfolyam közötti klnbsget , akkor átváltod az egészet forintra, és nem buktál semmit a banki átváltási költsgen.

ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4: a fintech cegek mint a Wise vagy a Revolut altalaban jobb arfolyamon valtanak mint a hagyomanyos bankok.


Peldaul Revoluton epp most 393.04 forintert lehet 1 eurot venni, mig peldaul az OTP legfrisebb deviza eladasi arfolyama 395,42 forint.

ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

oké, Euronként kb. 2,40 Ft-ot megtakarít az OTP -hez képest.


Ha van a kérdezőnek mondjuk egyszer szerzett 10ezer euroja, spórol Revoluttal 24ezer Ft-ot az egyszeri váltásnál, utána Forint számlájáról költi azt el.


Ha vár pár napot, egy-két ---- hat hetet biztosan talál olyan napot, amikor a Ft erősödik a devizapiacon legalább annyit, amennyi kompenzálja ezt a váltsi költséget.


Ezért Revolut, Wise számlát nyitni teljesen felesleges hercehurca.

ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"arról nem lehet szó, hogy kiveszegessük és átváltogassuk"


Nem is tudod egy könnyen felvenni, mert a saját bankodnak nem valószínű, hogy sok EUR töltésű ATM-je van és valószínűleg annak is van díja, nem ingyenes a KP felvétel belőle.


Ha nem a bankod saját ATM-jéből veszel fel pénzt, az meg általában jóval drágább, mint a saját bankból felvett KP.


A turista átverős Euronet ATM-ek pedig extrán lehúznak, ha onnan próbálsz pénzt felvenni.


A #3-as által vázolt 1. lehetőséget érdemes NAGYON alaposan megnézni. Addig szép és jó, hogy az eladó/webshop eleve EUR-ban számol, te meg EUR-ban fizeted ki őket. Csak azért nézd meg, hogy ők a saját váltásuknál mégis milyen árfolyamon váltanak HUF/EUR között. Mert ilyenkor a bolt önkényesen dönti el, hogy ugyanazt a terméket mennyiért adja EUR-ban és HUF-ban. Korrektebb helyen ezt ki is írják nagy betűkkel a pénztárnál, hogy ha EUR-ban fizetsz, akkor ilyen árfolyamon számoljuk át a HUF-ban kiírt árainkat. Máshol csak a POS terminál fogja kiírni, ráadásul esélyes, hogy először csak a teljes összeget látod EUR-ban és nem az árfolyamot. Mindig érdemes utána számolni, hogy vajon melyikkel jársz jobban, mert általában az ilyen "vásárlás helyszíni deviza váltás" még a saját bankodnál is rosszabb árfolyamon szokott történni. Vagyis a kereskedő még nagyobb árfolyam nyereséget tud elérni azon, ha te nem a bolt hivatalos pénznemében fizetsz (amiben az árakat alapvetően kiírják), hanem egy másikban (általában ez EUR szokott lenni, de lehetne bármi más is). Persze az se változtatna semmin, ha a boltban minden ár ki lenne írva EUR-ban is meg HUF-ban is, mert ezeket is ugyanúgy valamilyen árfolyamon számolják. Számolj vele te is, hogy ez megéri-e neked.

ápr. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Aktív Szál ***** válasza:

#8 Persze, mindig meg kell nézni, milyen árfolyamon váltanak. Én is találkoztam már olyannal, hogy a POS terminálon lehetett választani, hogy forintban vagy Euróban fizetek (mert Eurós kártyám van), de az az árfolyam sokkal rosszabb volt, mint a bank árfolyama.

Ellenben, amikor Eurót utaltam a boltnak (nem webshop volt), akkor ott ők MNB középárfolyammal számoltak, ami kedvezőbb volt, mint a bank devizaárfolyama. Ráadásul bankon belüli utalás volt, ami nekem még olcsóbb is volt.

ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy írod "akkor ott ők MNB középárfolyammal számoltak", viszont más, máshol nem biztos, hogy abban fog. Ráadásul ha nekik nincs EUR számlájuk, akkor az ő bankjuk nekik át fogja váltani forintra és akkor mindegy, hogy maga a bolt milyen árfolyamon csapja be saját magát, mert valójában annyi forint érkezik a számlájukra, amilyen árfolyamon a bankjuk váltja át a te Euródat nekik.
ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!