Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meg mindig biztonsagos befekte...

Meg mindig biztonsagos befektetes az allampapir?

Figyelt kérdés
Meddig lesz jo es biztonsagos allampapirban tartani a penzt?
ápr. 14. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem semeddig.
ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Definíció szerint nem fogsz annál biztonságosabbat találni.
ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Az. Csak ezen az oldalon temetik, a hozzá nem értő személyek.
ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Mitől lenne kevésbé "biztonsàgosabb" mint egy éve?
ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Mi valtozott?
ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Olvastam hogy sorra veszik ki az allampapirban tartott penzukrt a lakosok.

Ezert gondoltam megkerdezni, hogy meg mindig jo otlet allampapirban tartani penzt?

ápr. 14. 15:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a biztonsággal van a gond, hanem már nem annyira vonzó befektetés az állampapír. A kamatprémiumot elég rendesen megnyirbálták. 7-8%os kamat az nem túl magas. Attól jobb befektetési lehetőségek is vannak ma már.
ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

"7-8%os kamat az nem túl magas. Attól jobb befektetési lehetőségek is vannak ma már."


Sorolnál példákat amik az állampapírhoz hasonlóan mérsékelt kockázatúak?

ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%

Hülye. Egy szóval sem említettem a kockázatot. Annyit állítottam hogy a 7-8% már nem túl vonzó. Ezt az értékesítési volumen és a magán személyek tulajdonában lévő állampapír állomány is alátámaszt.

Nyilván van való hogy nagyobb hozam, nagyobb kockázat. Én sehol sem mondtam olyat hogy az állampapírral megegyező kockázat mellett lehet befektetnni annál sokkal nagyobb hozamra.

Mondjuk mindegy is... A magyar pénzügyi kultúra kb a bankbetét és bankkártyára kapom a fizetésem szintjén van.

ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Hol olvasod, hogy veszik ki a pénzt? Nekem is van bent bőven, most fizetnek a legjobban a régebbi papírok.
ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!