Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az IBKR-hez történő TBSZ...

Az IBKR-hez történő TBSZ áttranszferálás során értékpapírokat is lehet mozgatni a korábbi brókertől vagy csak pénzegyenlegeket?

Figyelt kérdés

Sajnos nem egyértelmű számomra, mivel az FAQ szerint a “pay&transfer funds” menüpontban lehet előkészíteni az eszközök fogadását, ami menüpont a pénz tranzakciókra szolgál (ha nem tévedek). Itt valóban ki tudom választani a létrehozott TBSZ-t, és azon belül “transfer all assets from another broker” - ez úgy fest, minden eszközre vonatkozik, nem csak pénzre.

A “transfer positions” menüpontban, ami szerintem az értékpapírok áthozatalára szolgál viszont nem választható ki a TBSZ számla…


Emiatt kérdezem, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogy átmennek-e az értékpapírok is, vagy erre a funkcióra még várni kell.



ápr. 23. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

TBSZ egybe megy át. A rajta lévő értékpapír és pénz együtt. Ennek a transzfer funkciónak másképp nem lenne értelme.


Először IB oldalán létre kell hozni az adott évi TBSZ, pl TBSZ-2020


"IBIE befogadó nyilatkozat (Basic FOP position transfer request) generálása:

"Transfer & Pay" > "Transfer Fund" > kattintás a számlaszámra, egyik TBSZ kiválasztása, majd "Continue" > "TBSZ-20XX számla" > "Transfer from Another Broker" > "Transfer Request" kitöltése:

- Ceding Broker: transzfert küldő szolgáltató kiválasztása,

- Ceding TBSZ Account ID - Erste Investment számlaszám (az Ersténél nincs külön TBSZ számlaszám),

- Ceding customer ID - 7 jegyű Erste ügyfélazonosító.


--> Transaction Status & History: itt lehet letölteni."


Ha ez megvan, akkor utána az ebben lévő adatokkal kell a meglévő Bórkernél elindítani a transzfert.

Ha Erstéről akarsz, akkoor tudok további részletekkel segíteni.


Átjött az értékpapír, meg a pénz is. USD volt a számlánál, az később érkezett meg, mint a részvények.

ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Nem az Erste.


Ezt a folyamatot végig is csináltam, a végén van egy “view form” gomb, amire előjön egy sablon felhatalmazó levél, hogy kérem erre és erre az IBKR számlára transzferálni minden eszközömet. (Itt mondjuk beleírhatták volna hogy ez a megadott évjáratú TBSZ értékpapírszámlámra vonatkozik, bár ezt gondolom a másik szolgáltatómnál úgyis pontosítani kell)


A pénzszámlához úgy vettem észre hogy külön instrukció is van, meg kell adnia az előző brokernek ugyanazokat az adatokat (U-s azonosító / ügyfélnév, stb), amiket beutaláskor egyébként meg kell adni a közleményben, ezért lehet hogy “külön úton” jön át a pénz

ápr. 23. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!