Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem tudjuk fizetni a kocsira...

Nem tudjuk fizetni a kocsira a hitelt mit tegyünk?(Németországban)

Figyelt kérdés

Először is hangsúlyozom,normális,segítő válaszokat szeretnék.

A tegnapi nap folyamán velem,és a párommal közölték,hogy nem tartanak tovább igényt a munkánkra.

Szeretnénk hazaköltözni,mivel Magyarországon van egy házunk.

Tavaly vettünk egy autót banki hitelre,amit havonta törlesztünk rendesen.Szeretnénk a kocsit is haza vinni magunkkal.De mivel hitel van rajta,ez a bank tulajdona.Otthon magyarosítani kell,műszaki stb.Ezt megtehetem egyáltalán?

Ki tudnánk éppen fizetni a hátralevő összeget,de akkor pénz nélkül megyünk haza.

Légyszives valaki tud tanácsot adni?



máj. 1. 19:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Én azt csinálnám, hogy kifizetném a kocsin lévő hitelt és hazahoznám a kocsit. Ha itthon megszorultok, akkor még mindig el lehet adni a kocsit.
máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
mindent meg lehet oldani, ha van hozzá elég pénz.
máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem adjátok el/vissza a banknak az autót.

Ez még mindig a legkisebb bukó.

Aztán lehet hazajonni.


Autót bármikor lehet venni, nem kell hozzá érzelmileg kötődni.

máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
Ahogy a 3-as mondja! Autot vissza a banknak, igy legalabb nem hiaba mentetek ki es marad valamennyi penzetek. ;-)
máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
43%
Szerintem kérdezzétek meg a bankot mit tehettek
máj. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Adjátok el és itthon kezdtek egy olcsóbb autóval.
máj. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Azért jól nézzetek utána, hogy mik a számok, ha visszaadjátok a kocsit.


Anyám palija szintén vett egy kocsit kb 18 ezerért, hitelre. Kifizetett belőle kb 7 ezret, majd visszaadta, mert nem tudta tovább fizetni. A bank eladta durván áron alul, azt levonták belőle, illetve a szerződésben volt egy olyan rész is, hogy x összeget ki kell fizetnie, ha felbontja a szerződést.

A végén kifizette majdnem a kocsi teljes árát, de a kocsi meg nyilván bukta 😬

Kb uzsora, mondjuk aki nem jár utána, vagy úgy vesz kocsit, hogy nem teheti meg, az így jár...


Szerintem azzal jártok a legjobban ha kifizetitek ha ki tudjátok, itthon meg eladjátok ha pénz kell. Itt úgyis minden autó drágább.

máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Első lehetőség: kifizetitek a kocsit, hazahozzátok. Simán megoldható.

Második lehetőség: eladjátok a kocsit, kifizetitek a hitelt és itthon vesztek másik kocsit.

Harmadik lehetőség: beszéltek a bankkal, hogy van-e lehetőség hazahozni a kocsit úgy, hogy a hitelt fizetitek tovább.

máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Nem nagyon értem mire szamítasz ezzel a kérdéssel.
máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
9. Olvasd el a feletted lévő válaszokat - erre, nem olyanokra, mint te, akik feleslegesen írnak.
máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!