Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha külföldről utal valaki...

Ha külföldről utal valaki USD-t az én magyar, HUF bankszámlaszámomra, akkor is megkapom a pénzt?

Figyelt kérdés
Gondolom a bank át tudja váltani az USD-t HUF-ra és úgy írja jóvá az összeget, nem?
máj. 13. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
máj. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem kapod meg a pénzt forint számlára. Legalábbis az én bankomnál nem kapnád meg. Nekem devizaszámlát kellett nyitnom, nekem csak eurós volt és amikor dollárt kaptam akkor nyitottam egy dollár számlát is.
máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Megkapod és a könyvelés pillanatában érvényes árfolyamon átváltják. Én évekig Eurót kaptam a forintos számlámra, aztán amikor elkezdett emelkedni az árfolyam nyitottam egy devizaszámlát, hogy oda érkezzen aztán majd ha elszáll az árfolyama (rég megtörtént ahhoz képest) egyszerre átváltom. Szerencsére akkoriban ez még ingyenes volt.
máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Termeszetesen megkapod, viszont nem lesz olcsó. 3-5%ot buksz a valtassal.

Ellenben egy Revolut szamla ingyen van. No brainer.

máj. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, megkapod, de a bank át fogja váltani az aktuális deviza vételi árfolyamon, ami nem kedvező (mármint neked nem, a banknak igen). Egyszeri utalás esetén ne foglalkozz vele, de ha rendszeresen kapsz dollárt, akkor érdemesebb devizaszámlát nyitni.
máj. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! egyszeri utalás lesz csak, ezért nem nyitnék másik számlát
máj. 13. 13:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze.bank átváltja.
máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!