Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolut kártya és fizetés...

Revolut kártya és fizetés külföldön, megéri?

Figyelt kérdés

friss revolut tag vagyok, és szeretnék tájékozódni pár dologról.

Görögországba megyünk majd nyaralni és javasolták hogy majd revolut kártyával fizessünk, váltsuk eurot ezen keresztül. Megnéztem és a revolut ugyanúgy 400 ért váltja az eurot, szóval nem éri meg jobban mintha itthon veszek forintért. Vagy ez nem így van?

A másik kérdés, hogy ha kint revolut kártyával fizetek euroval az kedvezőbb mintha pl az erste kártyámat használnám? van értelme ezzel kínlódni?

Köszönöm.


máj. 14. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is megnéztem, és 390,97 az euro eladási árfolyamuk most. (Ami tartalmaz 3,87 forint díjat, mert már elértem a limitösszeget, szóval neked 387).


Az Erste-nél a honlapjuk szerint most 401,21…


Szóval mi nem egyértelmű?

máj. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Meg.
máj. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg érdemesebb a Revolut kártyával fizetned, mint az Erste kártyával. Egy kivétel lehetséges, ha esetleg az Erste-nek van olyan "Revolut killer" ajánlata, mint pl. az OTP-nek tudom, hogy van, amivel valami viszonylag jelképes díjért (vagy akciósan akár ingyen is) közép árfolyamon váltják a külföldi költéseidet. Az Erstének nem tudom, hogy van-e, ennek érdemes lehet utána nézned. Azt viszont fontos nagyon alaposan megnézni, hogy mik a feltételek. Az OTP ilyen ajánlatánál kizárólag forintalapő debit kártyákkal lehet igénybe venni és csak a külföldön történő kártyás vásárlásokat váltják közép árfolyamon. A netes rendelések, szállodafoglalások viszont nem külföldön történnek, így ezekre nem érvényes ez a kedvezőbb árfolyam - szemben a Revolut kártyával. Arra is érdemes odafigyelni, hogy ha bekapcsoltatsz egy ilyen extra szolgáltatást a bankoddal, akkor nézd meg, hogy az utazás után is szükséged lesz-e még rá, mert a havi díját akkor is vonni fogják valószínűleg, ha utána akár évekig nem mész külföldre, csak elfelejted kikapcsoltatni. A bankok meg ezekből az elfelejtett extra szolgáltatási díjakból elég komoly összegekkel húznak le téged.


Fontos megemlíteni, hogy az is előfordulhat (főleg az Erste kártyáddal), hogy fizetésnél a terminál felismeri, hogy a kártyád forint alapú és ezért felajánlja, hogy forintban fizesd ki az összeget. Ezt mindig érdemes elutasítani, mert amikor a kereskedő vagy a bankkártyás terminál váltja át a fizetendő összeget, akkor általában rosszabb árfolyamon számolnak, mint a saját bankod és még rosszabb árfolyamon, mint a Revolut.


A Revolut kedvezőbb árfolyamon vált, mint a hagyományos bankok szoktak. Minden banknak naponta van egy közép árfolyama, amit csak az egyszerűség kedvéért használnak, de nincs igazán jelentősége.

A bank szempontjából eladási árfolyamon veszed a valutát és vételi árfolyamon veszi meg tőled, amikor forintot adnak érte neked. Az eladási és vételi árfolyam közt akár tíz forint különbség is lehet általában.


A Revolut azzal szerez ügyfeleket, hogy olcsóbb a hagyományos bankoknál és úgy tud olcsóbb lenni, hogy pl. nem tart fenn egy rakás bankfiókot, nem alkalmaznak egy rakás ügyintézőt minden országban. Emiatt nem is tudsz hozzájuk személyesen bemenni, ha valami gondod van, viszont spórolsz vele.


A Revoluttal úgy is tudsz fizetni, hogy a Revolutra tett pénzt nem váltod át Euróra, így a vásárlás pillanatában fogja az akkor aktuális árfolyamon átváltani. Azt is megteheted, hogy egyszerre átváltod, amikor épp úgy érzed, hogy neked kedvez az árfolyam.

Pl. Ha most megnézed a napi árfolyamokat, akkor azt látod, hogy most 385 körül mozog az Euró, miközben egy hete még 395 körül volt (a közép árfolyam). Ha úgy érzed, hogy ennél jobban nem fog az utazásig állni a forint, akkor gyorsan tedd rá a pénzt és váltsd át most Euróra, mert később ennél csak rosszabb árfolyamon tudod majd átváltani.

Ha esélyesebbnek látod, hogy később ennél még kedvezőbbé válik az árfolyam, akkor inkább még ne váltsd át a Revolutra töltött pénzed, csak ha úgy érzed, hogy eléri a legjobb árfolyamot, vagy teljesen nyitva hagyod a dolgot és majd a vásárláskor az akkor aktuális árfolyamon, lesz amennyi lesz akkor.

Viszont arra érdemes figyelni, hogy hétvégén magasabb a Revolut váltási árfolyama, így ha hétvégén akartok költeni, arra az időre elég pénzt érdemes lehet még a hétvége előtt átváltani.

máj. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!