Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel külön lakcím??

Babaváró hitel külön lakcím??

Figyelt kérdés

Sokmindent olvastam, a bankban azt mondták nem gond, hogy külön lakcímen vagyunk a párommal (jövő héten lesz a férjem). Több igazoláson, papírján is a jelenlegi (szülei) címe szerepel.

Emiatt kaphatunk elutasítást?


máj. 21. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is a szüleinknél van az állandó lakcímünk, és amikor a babavárót igényeltük, egyikünk sem volt bejelentkezve az albérletbe.

Ha a bankban azt mondták, nem lesz gond, akkor nincs értelme aggódni.

máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod. igazából csak túlparázom a dolgokat, mert szeretnénk felvenni 90 nappal később lakáscélú jelzáloghitelt is és arra jelzálog elengedést kérni. ugye hamarabb nem tudunk sajnos felvenni babaváró után. viszont sajnos a páromnak magas törlesztőjű hitele van én meg már táppénzen a várandósság miatt, szóval előbb ki kell azt váltanunk

és 30 hetes leszek mire lejár a 90 nap, ha egyből megkapjuk a babavárót most hónap végén és félek, hogy a lakcím mégsem jó és mehetünk be újra :D

máj. 21. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Jelzálog elengedés nincs.
máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem minden bankál kell várni 90 napot a babaváró után egy lakáshitelhez. Gondolom Csok pluszt szeretnétek majd igényelni, de vigyázat, ott már van olyan bank, ahol a kérelem befogadásánál feltétel a közös lakcím.

Ha kéred, segítek bankot választani.

máj. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

csok plusz egyelőre kizárva, mert oldalra nem tudunk bővíteni, tetőtér beépítéshez meg elég sok pénz kellene és tetőcsere is, most a babaváró mellé (amiből alig marad a párom meglévő hitelei miatt) meg nem igazán szeretnék 20-30 millió hitelt, mert egész eddigi életemben hitelmentes voltam

illetve 100% tulajdonosa vagyok az ingatlannak és emiatt nem igazán szeretnék 1%-ot se átiratni a párom nevére, mert ott feltétel, hogy neki is legyen tulajdoni hányada

a 9

máj. 22. 07:52
 6/7 A kérdező kommentje:

a 90 nap meg törvényi előírás, a babaváró 75%-a önerőnek minősül ennyi ideig, sajnos az sem számít, hogy hitelkiváltásra megy el és nem is látok a pénzből sokat

nekem meg "kisebb" felújítási munkára elég lenne 4-6 millió

tavalyelőtt már önerőből 10millió körül ment rá de nyilván mindig lenne mire költeni :/

máj. 22. 07:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez a "90 napos előírás" nem teljesen így van a rendeletben, ahogy leírtad. Annyi a szabály, hog a babaváró 25%-át figyelembe kell venni az ingatlan terhelhetőségi limit számításánál, ha 90 napon belüli a lakáscélú hiteligénylés, de az nagyon nem ugyanazt jelenti, mint amit írtál.


Továbbra is tudok segíteni, ha kéred :)

máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!