Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik Magyar Állampapírra...

Melyik Magyar Állampapírra érdemes váltani?

Figyelt kérdés
Jelenleg 5M forintom van Magyar Állampapír Plusz-ban. Még 2 év van a lejáratig. A bank az ajánlja, hogy másikba kellene áttenni a befektetést, mert a Plusz már nem éri meg. Tanácstalan vagyok, hogy valóban így van-e és egyáltalán, ha most megszakítom az 5 évet, melyikbe érné meg beleugrani pár évre?

máj. 21. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ebből már tavaly érdemes lett volna kiszálnod és pmap-ba áttenni a pénzt.

Most talán a fix máp lenne az ideális.

máj. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem a bankodra kell hallgatni, hanem belepni a webkincstarba, és megnézni hogy melyik papír mennyit fizet. Ehhez azért nem kell agysebesznek lenni
máj. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2


Akkor légyszi segíts nekem! Megnéztem a webkincstár árfolyamokat, de sajnos nem ismerem a pénzügyi fogalmakat. Nekem ez kínai. Helyembe te melyiket vennéd 3 évre kb. ?

máj. 22. 07:49
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

A fixmáp 7% kamatot fizet éves szinten, 3 év alatt.

A MÁP+ meg 3-4%-ot éves szinten három év alatt.


Ezeket a papírokat azért veszed mert kamatot fizetnek.


A több kamat jó. A kevesebb kamat rossz.


A 7% több, mint a 4%.


Lefordítva: az a papír jobb, ami több kamatot fizet. A FixMÁP jobb, mint a MÁP+.

máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

"A MÁP+ meg 3-4%-ot éves szinten három év alatt."


Nem egészen.

MÁP+ lépcsőzetes kamatozású.

4. évben évi 5,5%

5. évben évi 6,0%


Ha már csak 2 év van lejáratig, akkor nem sokat fog nyerni az átváltáson.

2022 végén kellett volna észnél lenni és gyorsan átrakni.


Most már kb mindegy.

máj. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4


Na jó, köszi. Ezt én is tudom. A vételi EHM, ISMA, felhalmozott kamat stb. ez volt a gond...

máj. 22. 11:19
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
#3 nem kell hozzá semmi pénzügyi tudás, hisz nagybetűvel kiírja a %-okat. A legnagyobbat veszed.
máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Későn ébredtél és ezen buktál kb. 1.5-2 milliót. Az vigasztalhat, hogy nem vagy egyedül, hatalmas pénzek vannak még MÁP+-ban.
máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!