Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megfogjak neki mondani a nevet?

Megfogjak neki mondani a nevet?

Figyelt kérdés

Valaki utalna nekem a sajat bankjából az enyemre.

A szamlaszamom megadtam neki de masik nevet.

Neki ott helyben fogjak mondani (foleg ha ő magatól az en kitalalt nevem mondja előre) hogy ácsi, nem ilyen neven fut a szamlaszam?


máj. 23. 07:35
1 2
 1/15 L.. István ***** válasza:
100%
Csak a számlaszámot nézik. Tudtommal.
máj. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A nevedet nem mondhatják meg, de felhívhatják a figyelmét arra, hogy az adatok nem egyeznek. Van olyan bankfiókos, aki nem indítja el az utalást, ha nem egyeznek az adatok (számlaszámhoz megadott név), csalás gyanúja miatt.

Netbankos utalás esetén senkit nem érdekel a név, csak a számlaszám.

máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Bankfióki befizetesnel is.??

Nem netbankos utalast kerdem mert azt tudom.

máj. 23. 07:53
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2es
máj. 23. 07:55
 5/15 A kérdező kommentje:
Es amit kap papirt a befizesrőp azon rajta lesz az igazi nev amin fut a szamlaszam?
máj. 23. 07:56
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor saját bankjából utal vagy a tiedbe fizet be közvetlenül? Elentétes dolgokat mondasz.
máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem ertelek. Miert ellentetes?

Lehet en fogalmaztam rosszul.

Mi a kulonbseg a 2 kozt?. Es mikor adjak meg az igazi nevet a szamlaszamhoz? Nem ertem.

máj. 23. 08:06
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha SAJÁT bankjából utal, akkor bemegy a saját bankjába pl OTP és ott intézi. Ott semmit nem látnak egy bankon kívüli számlából, pl KH.


Ha közvetlenül fizeti be, akkor bemegy a KH-ba és ott fizeti be a TE számládra. Ott láthatják a nevet.


Mit aggódsz ennyire? Ha nem tisztességes üzletet kötsz és pl feljelentés lesz belőle, számlaszám alapján ki lehet kérni minden adatodat.

máj. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
1 a bankunk.
máj. 23. 08:14
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
Semmilyen esetben nem adhatják meg a nevet.
máj. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!