Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámlahitel hogyan működik?

Folyószámlahitel hogyan működik?

Figyelt kérdés

Ha nettó 430.000 a fizetésem és van egy 250.000-es hitelkeretem, és adott hónapban elköltöttem a teljes hitelkeretet, akkor amikor megjön a fizetésem, akkor levonják a 430.000-ból a 250.000-et, marad 180.000 saját keretem plusz a 250.000 hitelkeret és abból kell gazdálkodnom, vagy a visszafizetett összeg is újra felhasználható? Szóval 180.000+250.000 vagy 430.000+250.000 ismét a keret?

Nem teljesen értem a konstrukciót az online tájékoztatóban, mielőtt megigénylem, jó lenne elsőkézből tapasztalatot szerezni.



máj. 26. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Ezeknél a konsturkcióknál állandóan fel tudod használni a hitelkeretet. Tehát ha most elköltöd a teljes keretet, azt fizukor visszafizeted, tehát marad amennyi marad a fizuból plusz a hitelkeret.

Ezt a 430+250-et nem is értem honnan van. Az max. akkor van ha nem kell semmit a hitel visszafizetésére fordítani.

máj. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

A folyószámlahitel úgy működik, hogy lehetséges az egyenlegedet -250000-ig levinni. Alap esetben 0-ig mehetnél le. Az egyenleged -250000 és a +végtelen között ingadozhat, nem pedig 0 és +végtelen között.


Azokon a napokon amikor mínuszban zár az egyenleged, akkor erre a mínuszos egyenlegre rászorozzák a kamatot. Havonta egyszer az előző hónapban számolt kamatokat összesítve terhelik a számládon (ez azt jelent, hogy levonják az egyenlegedből).


A folyószámlahitelnek egyéb költségvonzata is van: a rendelkezésretartási díj. Ezt is havonta levonják az egyenlegedből.

máj. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

250knal, ha a honap minden napjan minuszban vagy ennyivel, akkor a max kamat kb 6 7k. Tehat ennyit szednek le.

Tehat kb szamolhatsz minden minusz 50k-kent kb 40ftot minden olyan napra ahol minuszban vagy.


Persze az osszeg pontosan is kiszamithato, en egy kb becslest adtam ami nem sokban ter el a valosagtol

máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Addig tudsz fizetni a kartyaddal, amig -250 000 ft-ig le nem mesz.


Lejjebb akkor mehetsz, ha teljesen elkoltesz mindent, a sok kamat miatt.


Tegyuk fel -250 000 ft-nal vagy.

Ha utalnak a szamladra 430 000 ft-ot, akkor annyit kolthetsz el, de ebbol a hitel keret 250 000 ft lesz, a sajat egyenleged meg 180 000 ft.

Mindig a sajat egyenleged fogy el elobb, utana mar hitelbol fizetsz.


Igazabol folyoszamla hiteled akkor lesz, ha elfogyott a sajat egyenleged.


680 000 ft-ot akkor kolthetnel, ha meg sohasem mentel minuszba.


A hitelre meg kamatot fizetsz, ami a hitelkereted terheli.

máj. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!