Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cetelem csoportos beszedés...

Cetelem csoportos beszedés számláról mikor történik?

Figyelt kérdés
Áruhitelt vettem fel a cetelemnél egy üzleten keresztül múlt hónapban. A cetelemnét nincs számlám, az OTP banknál van számlám úgy kértem hogy onnan vonják le a törlesztőt minden hónapban. A boltban azt mondták hogy minden hónap 9.-én van a törlesztés és a szerződésben is ez van de még mindig nem vonták le

jún. 11. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mikor kötötted a szerződést, és a rendszerükben mikor futott át a dolog. Ellenőrizd az otp-nél, hogy van-e érvényes felhatalmazás a csoportos beszedésre, mert a boltok rendszeresen elrontják, így várhatod, hogy megtörténjen... Ha a bankodnál látod, hogy van felhatalmazás és minden rendben, akkor lehet, hogy hó közepe/vége felé kötötted a szerződést, és az első fizetés csúszik egy hónappal. Előfordul, ha a havi zárásuk már megvolt.
jún. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most látom a netbankban hogy még elfogadásra vár. De ilyenkor nincs késedelmi kamat ugye?
jún. 12. 10:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Késedelmi díjat számolhatnak fel, ami párszáz forint, akkor, ha fizetési határidőig nem rendezed. Ha még csak elfogadásra vár a csoportos beszedés, nem valószínű, hogy most kell még törlesztened, de ezt a call center tudja biztosra megmondani. Vagy regisztrálsz a honlapjukon a netbankba. Ha hitelártyát nem igényeltél, küldenek egy üdvözlő levelet postai úton, amiben benne vannak az információk a törlesztéshez és a regisztrációhoz. Ha igényeltél, a havi zárás után számlakivonatot kapsz, amin rajta vannak az adatok. Ha nem kaptál levelet, még annyira sem érdemes aggódnod, de ha nagyon kíváncsi vagy, telefonálj rájuk.
jún. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!